3°

Будуть штрафи: на Рівненщині перевірятимуть чи щеплені діти у дитячих садках

На Рівненщині перевірятимуть садочки, через спалах поліомієліту у одній з громад. 

Про це повідомили вчора, 13 жовтня, під час онлайн брифінгу в Рівненській ОДА.

«Я сьогодні підписав розпорядження, щодо того, що будуть проведені представниками контролюючих органів перевірки. В першу чергу дитячих садочків, наскільки керівників дошкільних навчальних закладів дотримуються законодавства. У разі якщо діти будуть невакциновані допущені до виховного процесу будуть виноситись штрафи. Крім держпродспоживслужди, працюватимуть у дитячих садочках і епідеміологи центру контролю та профілактики хвороб. Будуть вживатись адміністративні заходи, тому всіх батьків прошу не підводити завідуючих дитячих садочків і насамперед убезпечити своїх дітей від смертельної небезпеки. Це зовсім маніпуляції захистить вашу дитину яка дозволить в майбутньому зупинити взагалі можливості розповсюдження інфекції, – зазначив головний санітарний лікар області Роман Сафонов.

Нагадаємо, що у селі Велика Омеляна був зафіксований спалах поліомієліту. 6 жовтня був зареєстрований випадок інфікування поліомієлітом невакцинованої півторарічної дитини. У зв’язку із цим була запроваджена обов’язкова вакцинація дітей до 5 років та доручено протягом 14 днів реалізувати «нульовий» тур імунізації, який покликаний захистити дітей Великоомелянської громади. В подальшому протягом 90 днів будуть організовані наступні тури, щоб захистити все дитяче населення до 5 років на території області.

Станом на вчора від поліомієліту у Великоомелянській громаді провакциновано близько півсотні дітей до 5 років. Разом з тим, вакцинації потребують 268 дітей.