3°

Будинкові лічильники на воду: що це означає для мешканців

Джерело: Суспільне

За різницю між поданим до будинку та спожитим обсягом води платитимуть самі мешканці. Таке нововведення передбачає закон про комерційний облік теплової енергії і теплопостачання, розповів Суспільному заступник директора “Рівнеоблводоканалу” Микола Ткачук. В громадській організації “Рада голів ОСББ міста Рівного” таку ініціативу сприймають негативно.

У рівнянки Марії Попової, що живе на Київській, 44 – трикімнатна квартира. Через велику кількість стояків довелося встановлювати чотири лічильники води. Новину про те, що багатоповерхівки повинні мати ще й загальнобудинкові лічильники, сприймає негативно, бо це можуть бути додаткові витрати.

Мешканка багатоповерхівки Марія Попова:

– Ми платимо суто за використану воду, кожного місяця передаємо показники водоканалу і користуємося. Тепер, виходить, якщо поставлять загальний лічильник, то ці домашні – вони недоцільні. І доведеться з власної кишені, кажуть, викласти – я думаю, сума немаленька, навіть якщо її розіб’ють по рокам, вважаю, що вона недоцільна.

Очільниця ради голів ОСББ та співвласників цього будинку Галина Похильчук демонструє місце, де можна встановити загальнобудинковий лічильник. Вона – не проти них. Але в будинку є квартири без приладів обліку. Якби лічильники були у всіх мешканців – для них ситуація не змінилася, якщо мережі не протікають, показники загального лічильника співпадають з сумою квартирних. Але тут різницю мають розподілити між споживачами, які не мають лічильників. І таке рішення пані Галина засуджує.

Голова правління “Ради голів ОСББ м.Рівне” Галина Похильчук:

– Якщо в когось там відкручування чи недокручування, чи як там назвати, хтось якісь проводить афери з лічильником, то хай водоканал приходить і перевіряє ці квартири. Безкоштовно нічого не буває, вода має свою ціну і за неї треба оплачувати, але сама суть розбивати порівну по всіх людях – це неприпустимо.

Пані Галина ще не знає, чи виграють у цій ситуації мешканці будинку, які платять за нормами, але споживають менше. А от іншим власникам квартир доведеться як мінімум потратитися і зазнати незручностей на час врізання лічильника.

Заступник директора “Рівнеоблводоканалу” Микола Ткачук:

– Ми попереджаємо голів ОСББ і управлінських компаній, що вузли комерційного обліку будуть встановлюватися. Відповідно до закону ми робимо це за місяць часу. Голови ОСББ, управляючі компанії повинні визначитися, чи вони будуть встановлювати ці вузли обліку самостійно, чи за допомогою нас. Чи вони не будуть їх встановлювати і в такому випадку ми будемо звертатися до суду.

Зараз такі лічильники працюють лише в кожному десятому багатоквартирному будинку Рівного. Вартість облаштування вузлів входу в будинок коливається від декількох тисяч до десятків тисяч гривень, залежно від кількості труб та їх діаметру.

Заступник директора “Рівнеоблводоканалу” Микола Ткачук:

– Ці лічильники будуть встановлюватися за рахунок нас, в першу чергу, але в подальшому ми будемо нараховувати кожному споживачу з цього будинку внески за встановлення вузла комерційного обліку. Теплові лічильники, наскільки нам відомо, встановлювалися за рахунок коштів місцевого бюджету – коштів міста Рівного, самих рівнян. Була прийнята програма.

Міський голова Рівного Володимир Хомко:

– Коли люди зацікавлені, а наше місто одне з перших поставило прилади обліку, ми ввели програму 50\50. Логічно було б ввести, щоб стимулювати людей. Це не власність водоканалу, а власність будинку. Можна програму затвердити, але треба, щоб люди хотіли. Воду крадуть, поливають газони з пожежних кранів, у будинку є витоки, і за це все відповідають власники. Якщо втрати – це їхні втрати, і поляки, чехи, всі розуміють.

До травня ОСББ мають визначитись, як вони платитимуть за воду: цілими будинками чи окремими квартирами.

Детальніше тему обговорювали в програмі “Тема дня”:

Автор: Володимир Струс


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp