19°

РадіоТРЕК, Радіо ТРЕК

«Була реальна загроза життю». Що розповів на суді у Рівному «воскреслий» Куб’юк

4 лютого на перше судове засідання у справі за звинуваченням відомого раніше рівненського активіста Давида Ніколаєва у замовному убивстві іншого активіста – Володимира Куб’юка – викликали останнього. Він прийшов, у жодного з учасників процесу не була підвищена температура тіла, тобто засідання відбулося.

Нагадаємо, спецоперація з «убивством» Куб’юка та затримання Ніколаєва відбулися на початку лютого 2020-го. Ніколаєва затримали під час його зустрічі з нібито виконавцем убивства, а насправді працівником СБУ, якого він найняв і якому передав гранатомет РПГ-18 та дві бойові гранати. У момент, коли «кілер» звітувався про виконання замовлення і показав фото нібито убитого Куб’юка, з’явилися працівники СБУ.

На суді Володимир Куб’юк розповів, що про те, що готується замах на його життя, йому повідомили працівники Служби безпеки. Вони показали відео, з якого чоловікові стало зрозуміло, нібито Ніколаєв справді хоче замовити його убивство. Він повідомив суду, що сприйняв цю інформацію як реальну загрозу власному життю, тому погодився на інсценізацію виконання убивства.

На наступному засіданні суд збирається допитати свідків.

Нагадаємо, що убивство активіста «замовили», бо він, за інформацією пресслужби СБУ, протидіяв нелегальному видобутку бурштину та вирубуванню лісів. Нібито Куб’юк заважав Ніколаєву налагодити свою схему. У неофіційних колах говорили, що йшлося про переділ сфер впливу на нелегальних бурштинових копальнях.

Давид Ніколаєв увесь час слідства та суду перебуває в СІЗО.

Джерело: Радіо Трек