24°

Частина українців може залишитися без пенсій з 2022 року

Відповідно до букви закону “Про обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування” в Україні з січня 2022-го відбудеться черговий етап підвищення вимог для отримання пенсії в 60 років. В результаті частина українців залишиться без виплат.

Відомо, що вимоги щодо стажу збільшаться на 12 місяців. Всі, хто не виконає умови, повинні будуть працювати до 63 або 65 років:

  • в 60 років на пенсію виходитимуть ті, у кого є 29 і більше років стажу;
  • в 63 роки виходити на пенсію ті, у кого від 19 до 29 років стажу;
  • в 65 років будуть виходити на пенсію ті, у кого від 15 до 19 років стажу.

Слід зазначити, що стаж почали жорстко враховувати тільки з початку 2000-х, до цього трудові книжки могли лежати на підприємствах, які не працюють, а стаж враховувався.

Крім того, кілька років тому МВФ наполягав на підвищенні пенсійного віку для українців. Пенсійний вік в Україні один з найнижчих в Європі. Навіть сусідні Росія та Білорусь зважилися на посилення правил. ООН ще вісім років тому рекомендувала країнам поступово підвищувати вік виходу на пенсію до 65 років.

Причин для цього декілька:

  • тривалість життя зростає у всіх країнах;
  • українці, які досягли 60-річчя, до сих пір залишаються працездатними і можуть продовжувати будувати кар’єру;
  • народжуваність падає у всіх розвинених країнах і людей, які молодше 60 років, стає все менше;
  • підвищення пенсійного віку дозволяє скорочувати кількість пенсіонерів.

Нагадаємо, що Стало відомо, наскільки минулого року зросла пенсія. Про це свідчать статистичні дані з боку Пенсійного фонду України.

Раніше повідомлялося, що в Пенсійному фонді України змінили порядок підтвердження стажу для громадян, які мають право на вихід на заслужений відпочинок за вислугою років, а також для тих, хто має право на пільги. Нововведення набрали чинності ще з 20 січня цього року.

Джерело: Перший діловий канал