16°

Чи варто купувати ванну зі штучного каменю?

Жоден інший матеріал не здатен перевершити враження від перебування у ванній із каменю. Розігріта кам’яна чаша дарує тактильне задоволення та відчуття безпеки. З появою технології виготовлення композитних матеріалів це задоволення стало доступним майже усім, адже з’явилась сантехніка із литого мармуру та граніту. Вона значно легша, міцніша та доступніша ніж вироби із цільної породи. Перегляньте каталог ванн зі штучного каменю https://www.santechshara.ua/santehnika/vanni/ у магазині Сантехшара і ви більше не захочете мати акрилову або чавунну модель.

Що таке штучний камінь та як його виготовляють?

Це загальна назва усіх композитних матеріалів, які заповнюють породою дрібної фракції. Тобто основою штучного каменю є натуральна крихта граніту, кварцу, мармуру або оніксу. До камінної крихти додають кольоровий пігмент, рідкі смоли, пластифікатори та загущувачі. Так отримують рідку масу, яка на 70-80% складається із натурального каменю. Пластичну масу заливають у форми майбутніх чаш та відправляють у піч для просушування. 

Коли чаша застигає та перетворюється на аналог кам’яної брили, її дістають та шліфують, щоб зробити краї та стінки ідеально гладкими. На останньому етапі кам’яну ванну покривають гелькоутом. Це гель, який заповнює мікропори матеріалу, захищаючи його від вологи на бруду. Так поверхня стає ще приємнішою на дотик та гігієнічнішою. Гелькоут також створює матове чи глянсове покриття, яке багато років зберігає благородний блиск. 

Чому штучний камінь кращий за акрил та чавун?

Найперша перевага композитних матеріалів — вони застигають у будь-якій формі, тому модельний ряд чаш не обмежується стандартним переліком геометричних фігур. Якщо ви мрієте про овальну ванну з тонкими асиметричними бортами — її варто шукати у колекціях сантехніки із литого каменю чи акрилу. Чавунні моделі не мають такої різноманітності форм. Більшість чаш є прямокутними, а відрізняються тільки дизайном ніжок чи шириною бортів. 

Чим особливі ванни із литого каменю?

  • Їх стінки довго нагріваються, але так само довго віддають тепло, підтримуючи температуру води. Акрил, до порівняння, нагрівається швидко, але так само швидко холоне.
  • Вони важать до 100 кг, а це у 4-5 разів більше, ніж акрилові моделі. Проте кам’яна ванна є більш стійкою та надійною, її значно важче перевернути. 
  • Композитні матеріали витримують навантаження до 1000 кг. Вони значно міцніші ніж акрил. 
  • Вони служать 15-20 років і легко шліфуються, тому зберігають ефектний вигляд протягом усіх років. 

Сантехніка із литого каменю практично немає недоліків. Лише зауважте, що глянсові моделі легко дряпаються. Тому їх варто протирати м’якою губкою з мильним розчином. Цього достатньо, щоб очистити поверхню від бруду. Не використовуйте хімічні очищувачі у складі яких є кислота чи абразивні речовини, адже вони можуть пошкодити поверхню. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp