14°

Чому потрібно поступатися дорогою спецтехніці?

Чому потрібно поступатися автомобілям зі спецсигналами у мирний та воєнний час та яка відповідальність водіїв за непропуск спецтехніки. Про це сьогодні йшлося під час онлайн брифінгу в Рівненській ОДА.

Так, начальник служби безпеки дорожнього руху ГУ ДСНС України у Рівненській області Ігор Головко зазначив, що в умовах воєнного стану виїзди пожежно-рятувальних підрозділів здійснюються не лише на пожежі, ДТП та надзвичайні ситуації, але і на наслідки агресії рф.

Він звернувся до жителів Рівненщини із проханням надавати перевагу в русі та безперешкодний проїзд транспортним засобам із увімкненими спецсигналами та проблисковими маячками, адже рятувальникам потрібно дістатися до місця події якнайшвидше.

«Під час виїздів на виклик кожна секунда є рятівною для життя і здоров’я людей, до яких їдуть рятувальні підрозділи. За статистикою упродовж 6 місяців цього року в Україні сталося 9 ДТП через те, що учасники дорожнього руху не поступилися дорогою транспортним засобам пожежно-рятувальних підрозділів. Це свідчить про випадки ігнорування правил пропуску спецтранспорту недобросовісними водіями», – наголосив Ігор Головко.

Інспектор відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції Рівненської області Юлія Мороз, в свою чергу, зазначила, що в умовах воєнного стану вулицями міст рухається багато спецтехніки.

До прикладу, швидкі, які доставляють поранених у шпиталі, вантажівки, що перевозять гуманітарну допомогу, яка потребує швидкого доставлення, вони супроводжуються спецтехнікою із світловими сигналами.

Також інспекторка нагадала, що учасниками дорожнього руху є не лише водії, а й пішоходи, які також несуть відповідальність. Відповідно до правил дорожнього руху, у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком або спеціальним звуковим сигналом пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її. За порушення цих правил передбачені штрафи.

Окрім того, під час брифінгу директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук окремо нагадав мешканцям області, що відвідування лісів у прикордонних зонах та нехтування попереджувальними знаками «СТОП МІНИ» є смертельно небезпечним.

Варто пам’ятати, що виконання розвороту на лісовій дорозі може спричинити наїзд на міну. З’їжджати із лісової дороги на узбіччя заборонено. Розтягувати або перетинати штучно створені завали деревини у лісі становить смертельну небезпеку.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp