6°

Чому Рівне не переходить на твердопаливні котли

твердопаливні котли рівне

Сьогодні на сесії Рівнеради обговорили можливість переходу системи теплопостачання міста з газових котлів на твердопаливні.

Йдеться про котельні на вулицях Будівельників, Макарова та Князя Володимира. В останній пропонують встановити твердопаливний котел голландського виробництва “Kara ES”. Іноземці пропонують змонтувати в котельні на вулиці Кн. Володимира, 75б твердопаливний котел потужністю 32 МВат. Обладнання, за задумом, буде працювати на біопаливі. Про це розповів представник голландської компанії Біллі Баєн. Він зазначив, що обладнання вартістю 6 мільйонів євро буде встановлено безкоштовно в якості інвестиції. Також додав, що голландська компанія працює у багатьох країнах Європи. Пропозиція пана Баєна отримала схвалення міського голови. Очільник міста наголошував, що Рівному не загрожуватимуть ні матеріальні, ні екологічні ризики. Володимир Хомко поділився із депутатами досвідом, який отримав при відвідинах периферійних польських міст – мовляв, там твердопаливні котли стоять скрізь, тому потрібно запроваджувати такі ініціативи і в Рівному.

Він пояснює, що завдяки твердопаливним котлам можна буде забезпечити населення подачею гарячої води влітку – це буде економічно вигідно. Адже зараз рівняни мають централізовану подачу гарячої води лише на період опалювального сезону.

Депутатів зацікавила і доля газового обладнання, яке зараз встановлене у вищезгаданих котельнях. Заспокоїв усіх Володимир Хомко – і газові, і твердопаливні котли стоятимуть поруч, працюватиме тільки один з них, а перехід з одного на інший займатиме не більше 30 хвилин. При обговоренні цього питання в сесійній залі розпочався гамір. Депутатів зацікавив екологічний аспект питання.

Так, Микола Бляшин, звернув увагу на те, що атмосферні викиди від роботи котла можуть бути шкідливими для населення. Мовляв, немає системи сертифікації палива, як у Європі, і яку сировину використовуватиме приватна компанія – достеменно невідомо. І так, при позитивному рішенні Рівнеради, господарюватимуть в котельнях голландці. Згадане майно вони отримають в оренду.

Знову ж заспокоїти всіх намагався Володимир Хомко. Сировина є поруч Рівного – в схожу котельню в місті Кам’янець-Подільський паливо возять з Оржева. А якщо є ризик, що викиди дійсно не будуть відповідати нормам, то в угоду включать пункт про її розірвання при порушенні фонових концентрацій.

В результаті, питання про перехід на твердопаливні котли перенесли на наступну сесію Рівненської міської ради, яка відбудеться 3 жовтня.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp