7°

РадіоТРЕК, Радіо ТРЕК

Чому «швидка» забирає в лікарню не всіх хворих на коронавірус у Рівному

Адже у МОЗ розробили чіткий алгоритм

Коли бригада»швидкої» прямує на виклик з приводу коронавірусної хвороби, вона попередньо визначає, чи є покази для транспортування хворого в стаціонарний заклад. Про це повідомив заступник головного лікаря обласної станції екстреної меддопомоги та медицини катастроф Олег Ушкевич:

– Показами для госпіталізації пацієнта з «ковідом» чи підозрою на нього є температура вище 38,5 градуса; глухий, надсадний кашель, який не припиняється; біль у грудній клітці; ціаноз шкірних покривів; ознаки дихальної недостатності.

Температуру вимірює сам пацієнт ще до приїзду «швидкої», вже на місці визначається сатурація – ступінь насичення крові киснем (на сьогодні МОЗ знизило норматив до 92%, що є показом до госпіталізації), частота дихання (понад 36 або менш як 10 вдихань за хвилину вже небезпечно), зниження рівня систолічного артеріального тиску (нижче 90 мм рт. ст.). Критичним є зниження рівня свідомості до 10 балів і нижче за шкалою коми Глазго (ШКГ).

Якщо є всі підстави й фельдшерська бригада приймає рішення госпіталізувати пацієнта, то телефонує евакуатору і транспортує хворого в заклад охорони здоров’я першої хвилі, визначений клінічними маршрутами пацієнта.

– У цей критичний період ми обов’язково беремо участь у щоденних селекторних нарадах, які проводить управління охорони здоров’я РОДА, де інформуємо про кількість звернень з приводу коронавірусної хвороби за минулу добу, кількість виїздів швидкої допомоги та число госпіталізованих пацієнтів.

Доповідаємо, в які медичні заклади їх доставили, а також скільки пацієнтів перевезено на гемодіаліз і так далі. З урахуванням усіх показників формуємо клінічний маршрут пацієнта на наступну добу.

При цьому дивимося, в яких закладах є достатня кількість ліжок і кисневих точок, де є вільні ліжка у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії, оскільки почастішали випадки «ковідних» захворювань із тяжким інтоксикаційним синдромом та вираженою дихальною недостатністю, які потребують респіраторної підтримки чи штучної вентиляції легень, — резюмував Олег Ушкевич.

Додамо, що з початку епідемії виїзні бригади Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф транспортували у стаціонарні заклади першої хвилі понад 5,5 тисячі пацієнтів.

Нагадаємо, у Рівному оголосили конкурс на посаду очільника центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф.

Джерело: Радіо Трек


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp