15°

Чому зараз не варто їхати до Польщі (відео)

До редакції видання “Інформаційний потік Рівне” звертаються рівняни, які спробували минулої доби пересікти україно-польський кордон. Вони розповідають, чому не варто зараз їхати у напрямку кордону.

«Ми приїхали до кордону о шостій вечора, – розповідає дописувач. – Ну, як до кордону. Черга розтягнулася на 30 кілометрів. Реально автівки стоять у декілька рядів. За шість годин, поки стояли в черзі, просунулися ледь на метрів 150-200. Розвернулися і поїхали додому, а то б довелося провести там декілька діб».

Станом на 05:30 год. ранку 25 лютого на західному кордоні України накопичення транспортних засобів зафіксували перед пунктами пропуску Смільниця – 1000 авто, Шегині – 800 авто та 80 вантажівок, Краківець – 1000 та 80 вантажівок, Грушів – 350 авто, Рава-Руська – 800 авто та 50 вантажівок, Угринів – 800 авто, Ягодин (Волинська область) – 230 вантажівок. Черги зростають щогодини.

На пішому пункті пропуску Шегині – тисячі людей. Пропускають тільки іноземців та жінок з дітьми. Чоловікам українцям віком від 18 до 60 років виїзд з країни заборонено.

У середньому за годину прикордонники пропускають більше пів сотні машин. Але саме тут на Шегинях є і єдиний піший перехід на Львівщині. І тут теж довжелезні черги, людей сотні. Але попри те, що дуже багато людей з дітьми – паніки нема. Пропускають усіх, чоловіків теж, кажуть прикордонники, повідомляє ТСН.

Представники консульства України у Польщі кажуть, що прийнято рішення, щоб дітей без закордонного паспорта пропускатимуть по свідоцтву про народження. Також зберігаються вимоги щодо протиепідемічної ситуації.