12°

Чи будуть в Україні видавати повістки через месенджери?

За словами віцепрем’єра Михайла Федорова, зараз технічно неможливо розсилати повістки через Viber чи Telegram, оскільки в Україні немає електронного реєстру військовозобов’язаних.

29 березня член комітету Верховної Ради з питань національної оборони, безпеки та розвідки Федір Веніславський заявив, що в Україні розробляють законопроєкт, завдяки якому територіальні центри комплектування зможуть розсилати призовникам повістки через месенджери. За словами Михайла Федорова, такий проєкт технічно неможливо втілити як мінімум у 2023 році.

“Я думаю, або він некоректно висловився, або просто це вирвано з контексту. Не думаю, що це серйозне політичне бачення”, — прокоментував віцепрем’єр слова Федора Веніславського.

Глава Мінцифри пояснив, що для використання месенджерів спочатку необхідно зробити якісний реєстр військовозобов’язаних, де серед іншого будуть вказані верифіковані телефонні номери громадян. Наразі в Україні не діє верифікація номерів телефонів та прив’язка до конкретних осіб, крім того, розсилання електронних повісток суперечить Конституції та постановам уряду.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp