10°

Чи готова енергосистема України до зими та блекаутів?

В “Укренерго” готуються до найгіршого сценарію взимку, з повторенням атак на енергосистему країну, але абсолютно впевнені, що магістральна мережа буде готова працювати без обмежень під час наступного опалювального сезону. Про це заявив голова правління компанії Володимир Кудрицький.

Він наголосив, що інформацію про стан енергосистеми не оприлюднюватимуть.

“Ця інформація буде чутлива. І ми не хочемо допомагати ворогові розуміти детально в енергосистемі. Але серед професіоналів ми всі ці речі в цифрах обговоримо”, – сказав керівник “Укренерго”.

Він також прокоментував думку про те, що Україні не вдасться уникнути блекаутів наступної зими, наголосивши, що ніхто зараз не може сказати, чи будуть блекаути, так само, як і ніхто не може дати гарантію, що все буде нормально.

Серед іншого, за словами Кудрицького, вже застосовуються певні нестандартні інженерні рішення, створюються резервні схеми живлення, які дозволять забезпечити споживачів електроенергією взимку, у разі пошкодження основних.

За його словами, з урахуванням досвіду минулої зими, буде оновлено протоколи реагування на надзвичайні події: яким чином перезаживлювати споживачів, в якій послідовності, як реагувати на екстрені ситуації.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp