7°

Чи варто обмежувати спосіб життя дитини після вакцинації?

Вакцинація – це важливий захід, який допомагає захистити дітей від небезпечних хвороб. Однак, багато батьків турбуються про можливі побічні ефекти вакцинації та обмежують спосіб життя дитини після щеплення.

Чи варто це робити?

Відповідь – ні. Вакцина – це не хвороба, а засіб профілактики хвороб. Вона не викликає інфекції, а лише допомагає організму виробити імунітет до хвороби.

Після щеплення дитина може жити звичним життям, а саме:

  • ходити на прогулянки, дитячі майданчики, розважальні центри;
  • відвідувати школу, дитячий садок чи будь-які інші заняття;
  • приймати душ, ванну після вакцинації та мочити місце щеплення. Головне – не терти місце уколу, щоб не було зайвого подразнення;
  • їсти, пити та ласувати будь-якими смаколиками.

Лікар має попередити вас про можливі реакції на вакцину – наприклад, рідко це біль в місці уколу чи підвищення температури. Це очікувані та цілком ймовірні прояви після вакцинації, які свідчать про те, що імунна система “вчитися упізнавати й знешкоджувати” нових збудників. Якщо ж дитина не відчуває жодного дискомфорту, вона тим паче не потребує ані жодних препаратів, особливо “для профілактики”, ані обмежень способу життя. На додачу, не треба обробляти місце уколу чи захищати його.

Навпаки, важливо, щоб дитина після вакцинації продовжувала вести активний спосіб життя. Це допоможе їй швидше відновитися та зміцнити імунітет.

Якщо у дитини після вакцинації виникли будь-які незвичайні симптоми, такі як сильний біль в місці уколу, підвищення температури вище 38 градусів, блювота, діарея, судоми, слід негайно звернутися до лікаря.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp