18°

Чи вручатимуть українцям повістки за кордоном?

Українські територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (ТЦК СП) за кордоном працювати не будуть, а вручення повісток чоловікам за кордоном виглядає нереальним. Про це повідомив «Радіо Свобода» речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

«ТЦК за кордоном працювати не будуть. Міністерство оборони не може коментувати ті чи інші дії Міністерства закордонних справ. Це (вручення повісток за кордоном – ред.) виглядає доволі нереальним», – сказав він.

Речник Міноборони пояснює, що після набуття чинності нового закону про мобілізацію в чоловіків призовного віку в Україні і за кордоном протягом 60 днів буде можливість оновити військово-облікові дані, зокрема і через електронний кабінет.

На уточнювальне запитання, чи означає це, що чоловікам з-за кордону не потрібно повертатися в Україну, щоб оновити свої дані, Лазуткін відповів:

«Обов’язково їхати в Україну не треба, але якщо людина хоче захищати Батьківщину, хоче долучитися до Сил оборони, то, ясна річ, що варто приїжджати в Україну… Для тих, хто за кордоном, буде можливість зробити це (оновити військово-облікові дані – ред.) в консульських установах, а також через електронний кабінет».

Речник Міноборони повідомив, що зараз роблять все можливе, щоб електронний кабінет, через який можна оновити дані, запрацював у червні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp