5°

Дайджест на карантині від ІТ-Школи (2 травня 2020)

Компанія Mozilla оголосила про початок тестування нового сервісу Private Relay, який генерує тимчасові адреси поштових скриньок. Такі адреси підійдуть, наприклад, для проходження реєстрації на сайтах. Завдяки йому користувачі можуть не вказувати адресу свого реального поштової скриньки, що дозволить позбутися від спаму і численних рекламних повідомлень.

Для взаємодії з сервісом Private Relay потрібно встановити відповідне розширення для браузера Mozilla Firefox. Дане розширення дозволить генерувати унікальні адреси поштових скриньок буквально натисканням однієї кнопки. Створений таким чином адреса може використовуватися для реєстрації на сайтах, оформлення підписок на будь-які інформаційні і рекламні розсилки та ін.

«Ми будемо пересилати листи зі згенерованого поштової скриньки на реальну адресу користувача. Якщо який-небудь з згенерованих адрес почне отримувати небажану пошту, ви зможете заблокувати або повністю видалити його», – йдеться в повідомленні Mozilla.

В Україні з’явився новий освітній серіал від Мінцифри. Про це повідомляється на сторінці міністерства у фейсбуці.

Серіал допоможе дізнатися, як використовувати смартфон замість гаманця, як сплачувати комунальні послуги чи поповнити рахунок мобільного, не виходячи з будинку, які основні правила використання картки, що допоможуть уникнути неприємних ситуацій.

Освітній серіал складається з 7 серій тривалістю 7-8 хвилин. Участь у серіалі взяли представник ПриватБанку Сергій Макаренко та голова громадської організації «ІТ-бабусі» Ольга Філіппова. Це спільний проєкт Мінцифри, НБУ і ПриватБанку.

Міжнародні спеціалісти з видавничої справи заснували у Facebook спільноту Publishers Without Borders (Видавці без кордонів), щоб допомогти видавцям у всьому світі під час пандемії.  

Групу відкрили Саймон Де Джокас з Монреальського видання Les 400 Coups та міжнародна консультантка з видавничої справи Емма Хаус зараз. Зараз спільнота налічує 2400 членів по всьому світу і проводить щоденні сеанси в прямому ефірі. Зараз події відбуваються за участі спікерів з Африки, Індії та Швеції, а президент IPA Уго Сетцер вже проводив одну зі своїх сесій онлайн.

У вівторок 5 травня видавці без кордонів проведуть інтерв’ю в прямому ефірі з директором Франкфуртського книжкового ярмарку Юргеном Боосом.

«Спільнота Publishers Without Borders надає величезну підтримку видавцям по всьому світу в цій пандемії. Спільний досвід, ідеї та проблеми, а також можливість дізнатися про нові міжнародні ринки, ярмарки книги, можливості перекладу і стипендії – це не тільки корисна зараз інформація, воно також дасть знання та розуміння, що допоможуть після виходу з ізоляції і повернення галузі на ноги», – розповіла Емма Хаус у коментарі для видання The Bookseller.

Китайський сервіс з доставки їжі Ele.me, що входить до складу Alibaba Group почав тестування екзоскелетів які дозволяють кур’єрам доставляти замовлення вагою до 50 кілограм.

Незабаром в месенджері Telegram може з’явитися реклама каналів і спамерських пошукових роботів. Про це повідомляє Telegram Info. В оновленні Telegram 6.1.1 і Telegram Desktop 2.1.1 з’явився новий тип закріпленого діалогу, який доносить важливу інформацію про пандемію COVID-19. Поки функція доступна тільки на тестовому сервері, але після закінчення пандемії може бути впроваджена повсюдно і використана для реклами каналів і ботів, вважають в Telegram Info.

З роками наше тіло стає менш керованим, через що зростає ймовірність падінь і травм. Стартап з Ізраїлю створив самобалансуюче взуття B-Shoe, яке у разі втрати рівноваги користувачем повертає ногу у стабільне положення.

Такі допоміжні технології, як B-Shoe, сприяють запобіганню нещасним випадкам. Зокрема, падінню літніх людей — явищу, яке, на жаль, щороку призводить до загибелі великої кількості людей і створює величезне фінансове навантаження на системи охорони здоров’я.

У кожного з нас є природний рефлекс, який виявляє, коли тіло не урівноважене під час ходьби, і повертає позицію назад до рівноваги, роблячи крок назад. Однак у літніх людей цей рефлекс поступово послаблюється і зникає, що призводить до падіння, яке може статися перш ніж відбудеться перебалансування.

За допомогою B-Shoe датчики руху, вбудовані в черевики, виявляють, коли виникає момент дисбалансу. При цьому чутливі алгоритми запобігають помилковому виявленню дисбалансу. Ці сенсори задіють тяговий пристрій, що знаходиться у черевику, який тягне ногу назад, сприяючи кроку назад, коректуючи поставу і запобігаючи падінню. І якщо, не дивлячись ні на що, падіння все-таки відбулося з якої-небудь причини, черевик підключається до інтелектуального пристрою, який попередить опікунів про те, що сталося падіння.

 

Більше інформації в телеграм каналі IT-Школа


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp