7°

Дайджест від IT-Школи ПДМ

Дослідники з Університету Північної Кароліни розробили тонкий еластичний матеріал, в який можна вбудувати будь-яку електроніку. Ще однією його особливістю стала повітропроникність, що дозволяє комфортно використовувати його при контакті зі шкірою протягом тривалого часу. Розробка може знайти широке застосування в медицині.

тонкий еластичний матеріал

Для створення цього матеріалу дослідники використовували еластичну полімерну плівку з рівномірно розподіленими отворами і занурили її в розчин зі срібними нанонитками, розповідає Engadget.

Після цього матеріал спресували під високою температурою для фіксації ниток. За словами винахідників, ключовою особливістю цього методу є його простота, що дозволяє легко запустити технологію в масове виробництво.

На вершині гори Еверест з’явився 5G сигнал

Його запустили 30 квітня. Тепер бажаючі підкорити Еверест зможуть відразу повідомити світові про свої досягнення, попутно заливаючи фотографії в Instagram.

Обладнання для передачі сигналу встановили в таборі для альпіністів на висоті 6,5 тисячі метрів над рівнем моря. Для його роботи раніше звели дві інші станції на висотах 5,8 і 5,3 тисячі метрів, проте, тепер мережа є навіть на самій вершині.

Обладнання розгортали на горі для досліджень і визначення її висоти. Згодом залишать тільки станцію на висоті 5,3 тисячі метрів над рівнем моря. Вона буде забезпечувати сигналом базовий табір альпіністів. Інші два після проведення замірів розберуть.

Запуск блокчейн-платформи TON перенесли

За даними видання “Ведомости” з посиланням на людей, близьких до Telegram, зараз запуск проекту відкладено на невизначений термін. Раніше Павло Дуров пообіцяв інвесторам повернення 72% вкладених коштів згідно з початковим договором.

В якості альтернативи він запропонував їм можливість отримати 110% внесеної суми за умови, що виведена вона буде 30 квітня 2021 року.

Джерело стверджує, що компанія продовжить діалог з органами влади, а якщо відповідного дозволу не будуть отримані, Telegram погасить борг, використовуючи виручку від продажу власного капіталу.

Xiaomi збирає дані про користувачів

Дослідник з безпеки Габі Кірліг зауважив, що смартфони Xiaomi та її програмне забезпечення збирають дані про користувачів і цілеспрямовано надсилають на віддалені сервери Alibaba, які нібито орендовані компанією Xiaomi.

«Дослідження» були проведені на моделі Redmi Note 8. Про це він розказав ресурсу Forbes. Проте як з’ясувалося в подальшому, Xiaomi Mi 10, Redmi K20 та Mi Mix 3 також діють за цим сценарієм.

Компанія Google представила посилені правила для Chrome Web Store

chrome web store

Нові правила дозволять Google провести велику чистку в магазині, прибравши непотрібні спамерські і шкідливі розширення, а також зайві клони і дублі.

Розробникам забороняється штучно завищувати рейтинг, кількість оглядів або установок будь-якими «незаконними» способами, включаючи платні сервіси накрутки. Не можна публікувати копії, дублі і клони своїх розширень під різними назвами. Також забороняється перевантажувати службову інформацію розширення, щоб включити його в велику кількість категорій і поліпшити видачу в пошуку. Не можна вказувати некоректну службову інформацію.

Крім того, в магазині більше не дозволяється публікувати розширення з одним-єдиним завданням, наприклад, просто запускати веб-сторінку або додаток. Заборонені також розширення, які перевантажують браузер оповіщенням і нагадуваннями.

За приблизною оцінкою, з магазину можуть видалити тисячі «сміттєвих» розширень, які були даремні або навіть шкідливі для користувачів. На даний момент асортимент Chrome Web Store налічує понад 200 тисяч розширень.

Розробники ще можуть встигнути залагодити недоліки своїх розширень, оскільки правила наберуть чинності тільки 27 серпня 2020 року.

Більше інформації в телеграм каналі IT-Школа.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp