17°

Данілов прокоментував можливість вторгнення білорусі

Данілов зауважив, що лукашенко знаходиться під великим впливом російської федерації.

“Станом на сьогодні у Білорусі немає достатньої кількості сил і засобів для того, щоб піти у контрнаступ на Україну”, – заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Президент збирав Ставку Верховного головнокомандувача, яка працює з 24 лютого. Одне з питань, яке розглядалось на засіданні Ставки, — ситуація пов’язана з білоруссю, з кордоном. Було визначено завдання президента зробити перевірку чотирьох областей на спроможності відбивати у разі необхідності загрозу, якщо буде така. І тут не побоювання. Ми чітко розуміємо, що відбувається на території білорусі. Ми розуміємо вплив російської федерації на білорусь. Це наша поточна робота, якою ми постійно займаємося”, – заявив він.

Данілов зауважив, що лукашенко знаходиться під великим впливом рф.

“Росія вже фактично політично окупувала білорусь. І казати про те, що це вільна країна, — це велике, скажімо так, припущення. Ми свідомі того, що відбувається на цій території. Знаємо про ті засоби ураження, які на сьогодні там сконцентровані. Саме тому була доповідь наших розвідок з цього питання, доповідь головнокомандувача, наскільки він бачить загрозу з цього боку. Це питання знаходиться під постійним контролем нашого президента. Все, що відбувається на території білорусі, ми на сьогодні розуміємо”, – додав він.

Данілов додав, що якщо війська будуть підняті по тій чи іншій тривозі, то можуть робити ті чи інші речі.

“Ми на сьогодні не бачимо, що там є спроможності, там є сили. Так, там відбувається навчання, певні процеси. Але ще раз наголошую: наша розвідка пильно слідкує за всіма цими процесами. Ми володіємо інформацією, що відбувається на території білорусі. Ми не бачимо таких загроз, тому що там немає достатньої кількості сил і засобів для того, щоб зробити такий контрнаступ, який відбувся 24 лютого”, – підсумував Данілов.