8°

погода у Рівному

Депутати ВР ухвалили закон про відтермінування застосування РРО

Верховна Рада України перенесла введення обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для певної категорії ФОПів.

Наші джерела у Верховній Раді повідомляють, що закон №4439-д* під час голосування отримав підтримку 319 народних обранців.

Закон №4439-д – «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій». З повним текстом документу можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

Для розгляду цього питання на пленарному засіданні ВР була застосована практика одноразового відхилення від процедур (ad hoc). Згідно прийнятого закону, обов’язкове застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій для ФОПів переноситься на 1 січня 2022 року. Це рішення стосується фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку II-IV груп, дохід яких протягом календарного року не перевищує граничного доходу, який встановлений для I групи платників єдиного податку. Закон №4439-д не має відношення до тих підприємців, котрі зайняті у сферах з високим ризиком ухилення від оподаткування.

Законодавча ініціатива парламенту України до 1 січня 2022 року подовжує термін застосування понижених фінансових санкцій за порушення вимог закону, які стосуються використання РРО при проведенні розрахункових операцій. Також поки скасовуються штрафи за невідповідність готівки на місці розрахунків тій сумі коштів, які зазначені у денному звіті РРО.

Прийнятий закон скасовує механізм компенсації споживачам за порушення, допущені в процесі розрахункових операцій.

Ми звернулися за коментарем до народного депутата України Олександра Салійчука, який представляє фракцію «Слуга Народу».

«Я проголосував за прийняття президентського закону №4439-д, тому що лібералізація використання РРО вкрай необхідна. Але потрібно враховувати соціальне напруження в суспільстві, яке пов’язане з пандемією коронавірусу. Ми проаналізували норми закону, доопрацювали його з техніко-юридичної точки зору. Детінізація розрахунків у сфері торгівлі та послуг відбудеться обов’язково, але важлива як вчасність таких законодавчих ініціатив, так і соціально-економічні реалії. Нововведення не можуть подобатися усім. Але достатньо запропонувати бізнес-спільноті повноцінне програмне забезпечення зі зрозумілим функціоналом, і згодом ми зможемо реально спростити умови ведення підприємницької діяльності та зацікавити людей у нових правилах фіскалізації».


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp