Державна служба України з надзвичайних ситуацій провела брифінг про ускладнення погодніх умов | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
27-12-2018  12:14
Державна служба України з надзвичайних ситуацій провела брифінг про ускладнення погодніх умов

26 грудня, під час брифінгу щодо ускладнення погодних умов на території України, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Володимир Демчук розповів про заходи з надання допомоги службам автомобільних доріг. Мова йшла про недопущення переохолодження людей у автомобільних заторах, а також надання допомоги у вивільненні всіх учасників дорожнього руху, що опинились в заторах.

“Протягом 24 – 25 грудня сильні снігопади пройшли на території більшості областей України, зокрема у Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Чернігівській областях випало до 30 см снігу. Ситуація ускладнювалась поривами вітру до 20 метрів за секунду, а у поєднанні з несвоєчасним очищенням дорожнього покриття на дорогах виникли снігові перемети місцями до півтора метри, що спричинило утворення масштабних автомобільних заторів на автошляхах Полтавської, Кіровоградської та Черкаської областей”, – розповів Володимир Демчук

“Разом з тим, прогноз про ускладнення погодних умов Службою, починаючи з 23 грудня, було завчасно доведено до центральних і місцевих органів влади”, – додав директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації.

25 грудня підрозділи ДСНС здійснили близько 300 виїздів для реагування на поодинокі випадки потрапляння транспортних засобів у снігові замети. Всього надано допомогу у буксируванні понад 650 транспортних засобів, у яких перебувало близько 1 тис. 500 осіб., а для надання допомоги водіям та пасажирам від ДСНС залучалось понад 900 осіб та 250 од. техніки.

“Станом на 12 годину 26 грудня тривають заходи з ліквідації заторів на двох ділянках автодоріг у Полтавській та Черкаській областях: перша ділянка на автошляху М-03 поблизу с. Красногорівка Великобагачанського району, де утворився затор протяжністю близько 20 км. Для забезпечення роботи техніки облавтодору Національною поліцією організовано обмеження руху транспорту. Рух періодично поновлюється однією смугою в напрямку міста Києва. ДСНС організовано роботу трьох пересувних пунктів обігріву, якими надано допомогу 50 особам. Друга проблемна ділянка на автошляху Н-08 на кордоні Полтавської та Черкаської областей, між селами Липове Глобинського району та Тимченки Чорнобаївського району, де в сніговому заторі опинилось 60 автомобілів. Для надання допомоги водіям та пасажирам автотранспорту оперативно розгорнуто пункт обігріву в приміщенні школи с. Святилівка. Особовим складом ДСНС та Нацгвардії проведено евакуацію пасажирів із заблокованих автомобілів до стаціонарного пункту обігріву. Всього надано допомогу 125 особам. Двома мобільними пунктами обігріву на базі автомобілів підвищеної прохідності надано допомогу 20 особам. Інформації про обмороження від учасників дорожнього руху, що перебували у снігових заторах, не надходило”, – зазначив Володимир Демчук, завершивши доповідь.

В свою чергу, Директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда зауважив, що активна фаза циклону вже пройшла, тож найближчим часом нових суттєвих ускладнень погодних умов не очікується.

Повідомляє прес-служба ДСНС України

 


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
15C°
4м/с