5°

Держпродспоживслужба Рівненщини вилучила іграшки з небезпечним вмістом свинцю

Держпродспоживслужба Рівненщини перевірить, чи вилучили іграшки з перевищеним вмістом свинцю з точок їхнього продажу.

Про це Суспільному повідомила заступниця начальника Держпродспоживслужби в області Оксана Немкович. Також, з її слів, перевірять, чи продавали іграшки цього виробника на території всієї України.

Іграшки, які небезпечні для здоров’я дітей через перевищений вміст свинцю, продавали у магазині в Рівному. Їх виявили фахівці Держпродспоживслужби області під час планової перевірки. Де саме – не кажуть.

Дитячу “неваляйку” та робота на колесах з перевищеним вмістом свинцю заборонили до продажу, повідомила Оксана Немкович. І додала, що відповідальність за їх розповсюдження нестимуть виробник та імпортер. Їм загрожує штраф від 51 тисячі гривень.

“Тепер в нас є уповноважений представник виробника, якому це рішення вручено, відповідно, він зобов’язаний вилучити дану продукцію з ринку і надалі ми будемо перевіряти виконання даного рішення. Якщо виявиться, що цей постачальник постачав і в інші області ці іграшки, то перевірки також будуть здійснюватися на території України”, – пояснила заступниця начальника Держпродспоживслужби в області.

Вміст свинцю у першій іграшці перевищував норму у понад 64 рази, а у другій – у 140 разів. Такі іграшки, за даними Держпродспоживслужби, могли б викликати анемію, порушення функцій нирок та опорно-рухового апарату, головний біль та запаморочення у дітей.

Також Оксана Немкович припустила, що такі іграшки можуть бути і в інших торгових точках Рівного.

Суспільне побувало на одному з міських ринків. Цікавилися у продавців дитячих іграшок, товаром яких виробників вони торгують і чи мають документи, які свідчать про їхню безпечність.

Інна Цимбалюк, яка торгує на ринку четвертий рік, реалізує товар з Китаю, України та Польщі.

“Асортимент великий і сучасний, є сертифікати якості, сертифікати відповідності, все перевіряється. Але люди дуже рідко запитують про документи, більшість вірять продавцеві на слово”, – розповіла Інна Цимбалюк.

Продавчиня Тетяна зауважила, що іграшки купують, орієнтуючись на ціну.

“В основному це або наш виробник, Китай і Польща. Є ще німецькі з пластмаси, але ціни не всіх влаштовують”, – зазначила продавчиня Тетяна.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp