14°

Дешевше, ніж таксі: вечірня маршрутка Рівного — по 12 гривень

Щоб рівнянам було простіше добиратися додому по вечорах, у Рівному планують запровадити пізні рейси маршруток. І, звісно, окремий тариф — дещо вищий за денний. Щоб мотивувати перевізників. Адже пасажири постійно нарікають, що після 19-ї год. автобусів помітно меншає, бо водії маршруток рано з’їжджають з рейсів. Міське управління транспорту має доопрацювати свої пропозиції по нічному тарифу уже до кінця тижня. А потім передати їх на розгляд та затвердження міськвиконкому.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Попередньо передбачено, що тариф діятиме з 20-ї години і становитиме 12 гривень за одну поїздку. Поки що це обговорюється. Так буде й людям зручніше, бо вони точно знатимуть, що маршрутка приїде, і це дешевше, ніж брати таксі. Це досить поширена практика, що існує в багатьох містах України. Сподіваюся, це покращить якість перевезень і для рівнян.

Валентин Демчук, президент ГО «Союз перевізників України»:

— Я б сказав, що певна рентабельність і зацікавлення перевізників будуть. Але це спрацює лише для популярних маршрутів, де і вдень багато пасажирів: наприклад, №45 або №53. А от збитковим, типу №43, №42 чи №37, це особливо не допоможе. Бо вони і від денних пасажирів не мають великого прибутку.

Окрема тема — критична нестача водіїв у Рівному. Є ж маршрути, де взагалі один водій возить людей цілий тиждень без напарника. Як же він ще й у вечірню зміну буде їздити? Бо приїхати на роботу, щоб пройти медогляд і взяти автобус, водію потрібно о 5-й ранку. А вечірній тариф має діяти з 20.00 до 23.00.

На місці міської влади я б краще подбав про компенсації для збиткових маршрутів — і через пільговиків, і через карантинні обмеження. А ще запровадив би муніципальну програму навчання водіїв громадського транспорту, щоб було кому возити пасажирів. Зрозуміло, що хтось все одно поїде на заробітки до Польщі чи Прибалтики, бо там водіям платять більше. Але хтось і залишиться. Бо нині знайти хорошого водія на маршрут — нереально.

До слова, вечірній тариф розроблять суто для маршруток. Тролейбуси ж їздитимуть за звичним графіком. Кілька років тому по Рівному уже курсував нічний тролейбус — з осені 2015-го. Їздив він за маршрутом №3 «Мототрек — Залізничний вокзал». Однак нічні рейси були настільки збитковими, що у 2020-му їх припинили і відновлювати поки не планують. Виняток зробили торік лише для новорічної ночі 1 січня 2021 — тоді з опівночі і до 5-ї ранку проїзд у «трійці» був безкоштовним.

Джерело: Рівне Вечірнє


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp