16°

Деякі громади на Рівненщині отримають кошти на покриття різниці в тарифах

Громади Рівненщини проводять сесії, аби отримати субвенцію на покриття різниці в тарифах. Нагадаємо, Уряд передбачив для області 518 мільйонів гривень з державного бюджету на погашення заборгованості 23 місцевих теплопостачальних і водопровідних підприємств. 

Кошти будуть розподілені у місцеві бюджети 13 громад та обласний бюджет.

«Перерахунок коштів має відбутися вже цього року. Тому вже до кінця тижня громади мають провести свої сесії, щоб отримати гроші. Дякую депутатам рівненських міської і обласної рад, які оперативно включилися в роботу та проголосували за відповідне рішення.

Впродовж 20-24 грудня і решта громад мають провести свої сесії», – прокоментувала заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

Під час селекторної наради із Мінрегіоном було обговорено низку питань щодо компенсації різниці в тарифах.

Нагадаємо, для Рівненської громади Уряд передбачив понад 341 млн грн. Для Дубенської – понад 14 млн грн, Вараської – понад 13 млн грн, Здолбунівської та Дубровицької ТГ – понад 9 млн грн, Клесівської – понад 6 млн грн, Рокитнівської, Березнівської та Костопільської – понад 4 млн грн, Острозької, Сарненської та Радивилівської – близько 2 млн грн, Млинівської – 1,5 млн грн. Обласний бюджет отримає понад 100 млн грн.

Довідка

У лютому між Урядом і Асоціацією міст України було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Сторони домовились, що попри зростання вартості газу, тарифи для населення до кінця опалювального сезону 2020-2021 років підніматись не будуть. Також Уряд визнав проблеми підприємств теплопостачання, які накопичувалися роками, щодо боргів за різницю в тарифах. І що держава має їх відшкодувати.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp