Для підприємців на загальній системі оподаткування суттєво розширено перелік витрат | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
29-05-2017  9:53
Для підприємців на загальній системі оподаткування суттєво розширено перелік витрат

З 1 січня 2017 року до сукупного оподатковуваного доходу фізичних осіб – підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування, не включаються суми акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Окрім того, до переліку витрат зазначених суб’єктів господарювання включаються суми ЄСВ, суми податків, зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності (за винятком ПДВ для фізособи-підприємця, зареєстрованого як платник ПДВ, акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб із доходу від господарської діяльності, плати за землю та податку на майно). До витратної частини можна також додавати платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з його господарською діяльністю.


Нововведеннями 2017 року стало право за власним бажанням нараховувати та включати до складу витрат амортизацію основних засобів та нематеріальних активів за умови ведення окремого обліку таких амортизаційних витрат.
Як виняток не підлягають амортизації та повністю включаються до складу витрат звітного періоду витрати на проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів, а також витрати на ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості). При цьому підприємці не мають право амортизувати основні засоби подвійного призначення, а саме земельні ділянки, житлову нерухомість і легкові та вантажні автомобілі.

ДФС у Рівненській області

Мета:


Читайте також:0C°
7м/с