9°

Рівненські новини

Для 239 сиріт Рівненщини знайшли нові родини

Торік 239 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування Рівненщини знайшли свої родини.

З них – 184 дитини передані під опіку та піклування, 32 влаштовані до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, 23 дитини усиновлено. У минулому році відбулися усиновлення ще 4 дітей, рішення про їх законність наберуть чинності у січні 2021-го.

«На Рівненщині – 1646 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. З них – 95,3 % влаштовані та виховуються у сім’ях громадян України. Варто відмітити, щороку на Рівненщині зростає кількість дітей, влаштованих до сімейних форм. Лише торік на місцевий облік із усиновлення взяли 47 дітей, з яких 38 влаштовані до сімейних форм та передані на усиновлення», – повідомив начальник служби у справах дітей ОДА Віктор Марчук.

Пріоритетом залишається й усиновлення. За минулий рік в області було зареєстровано 32 сім’ї кандидатів в усиновлювачі та створено одну прийомну сім’ю.

«Сім’ї виявляли бажання усиновити одну дитину віком до 3 чи 7 років. Проте банк дітей, які підлягають усиновленню, здебільшого поповнюється дітьми середнього та старшого шкільного віку або дітьми із багатодітних сімей. Тому служби області переорієнтовували родини на дітей молодшого/середнього шкільного віку та на сімейні групи дітей. У результаті були усиновлені 15річна дитина, а також п’ять родин виявили бажання взяти по двоє дітей з однієї сім’ї», – додає Віктор Марчук.

В області є 52 прийомні сім’ї, в яких виховується 97 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також утворені 27 дитячих  будинків сімейного типу, у яких проживає 157 дітей.

У рамках децентралізації територіальні громади повинні активніше створювати служби у справах дітей. Це передбачено чинним законодавством щодо соціально-правового захисту дітей.

Джерело: РН


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp