6°

Для чого у Рівному “запінили” шви на пам’ятнику Шевченку

У Рівному монтажною піною обробили шви на п’єдесталі пам’ятника Тарасу Шевченку. Помітив це рівнянин та надіслав фото Суспільному. Він припустив, що пам’ятник, ймовірно, руйнується. У “Спецкомбінаті” це спростували і пояснили, що роботи – планові та мають монумент захистити.

Чому постамент пам’ятника Тарасу Шевченку у центрі Рівного обробили монтажною піною, Суспільне запитало в очільниці управління культури Наталії Лозовської.

Посадовиця пояснила: роботи планові, пам’ятнику нічого не загрожує.

“Підприємство “Спецкомбінат – Ритуальна служба” до 30-річчя Незалежності України провело обстеження об’єктів, в тому числі пам’ятників, розташованих в місцях проведення заходів. Зокрема, були здійснені заходи з благоустрою пам’ятника Тарасу Шевченку на майдані Незалежності, запінені та затоновані шви пам’ятника. Це один з етапів запланованих робіт”, – прокоментувала Наталія Лозовська.

Керівник комунального підприємства “Спецкомбінат – ритуальна служба” Микола Володько зазначив, що наразі з пам’ятником все гаразд, плити – цілі, а під час робіт використовували герметик.

“Коли от зараз спекотно, то ми готуємо пам’ятник до певних свят. Весною там просто чистять граніт, а літом постамент готують до зими. Коли є цикл замерзання-розмерзання води, то пам’ятник може руйнуватися. Навіть якщо буде маленька щілинка, то вже буде розносити, тому ми герметизуємо”, – розповів Микола Володько.

Він також пояснив, що у щілини може потрапляти й насіння та проростати, тому герметизація швів захищає і від цього.

Джерело: СУСПІЛЬНЕ