16°

Для родин загиблих та зниклих на війні українських військових із Рівненщини влаштовують реабілітаційні мандрівки до Карпат

Один заїзд для дітей та їхніх мам вже відбувся. Зараз організатори готують наступний. 

Такий відпочинок є безкоштовним. Це стало можливим, зокрема, завдяки доброчинцям з-за кордону – Іванові Сікорі То Любомиру Клецку зі Словаччини. Крім того, КЗ «Ветеранський простір» підписав меморандум про співпрацю і допомогу з благодійним фондом «Беркат» міста Пр’євідза (Словаччина). Власне, у його рамках організовують поїздки. 

Вони мають справді хороший терапевтичний ефект, пояснює організаторка поїздок, працівниця КЗ «Ветеранський простір» Тетяна Ременюк. Таку реабілітацію свого часу проходила вона та її син, адже у 2014 жінка втратила чоловіка, який служив у ЗСУ.

«Зараз є багато діток, які через війну залишилися без тата чи без мами, або стали сиротами. Це тяжкі втрати, які складно переживати. Діти нерідко замикаються. І їх потрібно виводити з того стану, дати відчути, що про них турбуються, що вони в своїй втраті не самотні, що на світі є доброта і краса, що можна знову відчувати радість, – пояснює Тетяна Ременюк. – Насправді ми й раніше організовували різноманітні поїздки та екскурсії. А влітку для дітей із родин загиблих військових у попередні роки ми влаштовували канікули на Херсонщині. Насправді хотілося, щоб попри все, вони мали якусь мандрівку і цьогоріч. І така можливість з’явилася. Так 50 людей на тиждень поїхали у Карпати – у село Криворівня, що на Івано-Франківщині. Це дуже красиве і цікаве місце, в тому числі з точки зору історичної. Так, тут жив Іван Франко, приїздила лікуватися Леся Українка, тут знімали «Тіні забутих предків». Про все це дізналися учасники поїздки. Це і діти до 10 років, які були з матусями чи бабусями, і старші, які вирушили у мандрівку вже самостійно. Для них підготували насичену і різноманітну програму».

Був і підйом на гору, і екскурсії, і риболовля, і рафтинг, і купання в Черемоші, і тамтешній колоритний ярмарок, і малювання для найменшеньких, і вистави за їх участю, і церковна служба в неділю вранці. Діти залишилися дуже задоволені. Вдалося створити справді чудову атмосферу. Старші здружилися з молодшими.

«До речі, момент, коли підлітки починають опікуватися маленькими, коли турбуються про них і допомагають, дуже важливий. І він у нас відбувся. Це корисно всім. Бо це вчить відповідальності і дає відчуття підтримки. Взагалі не було такої дитини, до якої не вдалося достукатися. Навіть ті, що на початках були замкнені настільки, що й їсти не особливо хотіли, пішли на контакт і, зрештою, починали спілкуватися і радіти з усіма», – пояснила Тетяна.

За її словами, проживання і харчування під час цієї поїздки взяли на себе благодійники зі Словаччини, а транспорт забезпечила Рівненська облдержадміністрація. У групі були діти загиблих та зниклих безвісти українських військових, а також тих, хто зараз перебуває у полоні.

Тим часом, наступні реабілітаційні мандрівки в Карпати на 50 людей плануються  восени та взимку.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp