7°

Rivne Media Рівне Медіа

До понеділка на Рівненщині збережеться надзвичайна пожежна небезпека

Джерело: Рівне Медіа

14-17 серпня по Рівненській області збережеться надзвичайна пожежна небезпека.

Варто пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
  • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Зокрема, звертаємо Вашу увагу, що у спекотну погоду та за наявності смогу необхідно припинити проведення масових заходів для дітей, змагань, зборів. Бажано не знаходитися тривалий час на відкритому повітрі у ранковий час, коли концентрація смогу в повітрі максимальна.

Якщо з тих чи інших причин на території, де ви знаходитесь, спостерігається сильне задимлення, захистіть свої органи дихання – користуйтеся п’ятишаровими марлевими масками або зволоженою, складеною у декілька шарів тканиною, рушником. За наявності смогу щільно закривайте вікна та двері, затисніть щілини у дверях та вікнах вологою тканиною, зробіть завіси з вологої тканини. Для зниження токсичної дії продуктів смогу вживайте полівітаміни. У житлових та службових приміщеннях проводьте щоденне вологе прибирання.

Пам’ятайте основні симптоми отруєння продуктами горіння: швидка втомлюваність, головний біль, нездатність зосередитись, повільна малозрозуміла вимова, порушення орієнтування у просторі, частий пульс (тахікардія), підвищення артеріального тиску, судоми, порушення дихання. При виникненні зазначених симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря за медичною допомогою.

Коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі – з 12:00 до 16:00, – люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних приміщеннях. Використовуючи кондиціонери та вентилятори, остерігайтеся протягів та переохолодження.

Рекомендуємо Вам вживати якнайбільше води та інших безалкогольних напоїв для попередження зневоднення організму. Пам’ятайте, у спеку людина витрачає велику кількість рідини та солей через шкіру і дихальні шляхи. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів лікарі радять вживати підсолену та мінеральну лужну воду, кисломолочні напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, несолодкі відвари ягід та фруктів, зелений чай. Обмежте вживання газованих напоїв. Будьте уважнішими, доглядаючи осіб похилого віку, дітей, хворих людей. Їм необхідно пити більше води, не чекаючи почуття спраги.

За можливості обмежте фізичні навантаження особливо на сонці та в години найбільшої спеки. Носіть одяг з легких та натуральних матеріалів, головні убори, уникайте тісного одягу. Частіше приймайте душ, промивайте ніс і горло.
Вживайте їжу, яка легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів та мінеральних речовин. Надавайте перевагу овочам та фруктам, уникайте вживання алкоголю. У разі виникнення симптомів отруєння негайно звертайтеся до лікаря.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp