22°

До суду внесли подання про екстрадиційний арешт. Що відомо про ситуацію із Мазуром на даний час

Джерело: Західний Аргумент

У Польщі прокуратура внесла на розгляд суду подання про екстрадиційний арешт українського активіста, ветерана війни на Донбасі Ігоря Мазура. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона додала, що судове засідання відбудеться в Любліні, сьогодні, 10 листопада, о 16.00. На ньому суд має обрати запобіжний захід українцю.

У департаменті консульської служби МЗС України запевняють, що стратегія захисту Мазура вже вироблена. І додають, що консули мають досвід захисту прав українців у таких справах, які закінчувалися звільненням затриманих співвітчизників.

Тим часом, Посол України в Польщі Андрій Дещиця заявив, що в судовому засіданні з обрання запобіжного заходу Мазуру візьме участь генконсул України в Любліні. А також, що готовий особисто взяти Тополю на поруки.

Будемо звертатися до суду з проханням взяти Ігоря на поруки і звільнити з-під варти, – написав Дещиця на своїй сторінці в Facebook.

У свою чергу, віцеспікер польського Сейму Малгожата Госевська назвала затримання одного з лідерів «УНА-УНСО», ветерана АТО Ігоря Мазура на запит Росії виключно технічним виконанням Польщею міжнародних зобов’язань.

Польща зробила те, що мусила була зробити. Вона затримала особу, яка фігурує в реєстрі. Але – для з’ясування ситуації. Ми вже багато чого знаємо. І я запевняю вас, що дорога до Росії не є відкритою. Польська влада та суди ретельно розслідуватимуть цю справу, а я, зі свого боку, допомагаю і гарантую невинність Ігоря Мазура щодо російських звинувачень. Відважний громадянський активіст і ветеран війни на Донбасі, Грузії та Чечні став жертвою дій східних сусідів. Він був внесений російськими службами до реєстру затримань Інтерполу. Це – наочний приклад використання Кремлем інститутів міжнародного права для політичної помсти. Ми не можемо піддатися на провокацію. Ми не можемо бути акторами російського сценарію, – написала Ґошевська у Facebook .

Нагадаємо, Ігоря Мазура затримали напередодні зранку в Польщі на КПП «Ягодин-Дорогуськ» на запит Росії через канали Інтерполу. На сайті «УНА-УНСО» стверджують, Мазура затримано у відповідь на запит Слідчого комітету РФ в Інтерпол про міжнародний розшук за звинувачення в участі в боях на площі «Мінутка» в Чечні. Також в організації повідомили, що Мазур їхав у Польщу на запрошення віцеспікера польського Сейму Беати Мазурек.

А вже надвечір під посольством Республіки Польща у Києві та консульствами Польщі в інших містах України почали збиратися стихійні мітинги із вимогою негайно звільнити Тополю.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp