15°

Донорів просять відгукнутись: пацієнту вкрай необхідна кров

Другий день благодійники просять відгукнутися з десяток донорів.  Пацієнту з опікового відділення вкрай необхідна кров. Поки здала кров лише одна людина,- розповідає завідувачка відділення трансфузіології Рівненська обласна клінічна лікарня Наталія Мізинець .

Загалом для задоволення потреб пацієнтів обласної лікарні, кров має здавати 1823 донори на рік, пояснює лікарка. Постійних донорів небагато, щороку їх меншає на кілька сотень. Особлива напруга виникає тоді, коли кілька пацієнтів потребують однакову групу крові. Тоді на всіх не вистачає як еритроцитів, так і плазми крові. Медики показують запаси обласної лікарні цієї дорогоцінної рідини. У великому холодильнику при температурі -40 С зберігається плазма крові. Це процес карантинізації, що триває півроку, пояснює Наталія Мізинець, аби при переливанні крові уникнути інфекцій. Через 6 місяців лікарі обласної звертаються до лікарів – інфекціоністів аби ті підтвердили, що саме цей донор за цей час не підхопив інфекційне захворювання. Отримавши офіційного листа, що ці люди здорові, можна без вагань використовувати препарати крові.

”Мертвими ” місяцями лікарі називають січень та лютий цього року. Свята далися взнаки, люди практично кров не здавали, тому це позначилося на запасах плазми влітку та на початку осені. У вересні – надзвичайно жалюгідний запас донорської крові. А ті донори, котрі здають кров, вказують на конкретного адресата. Аби компенсувати дефіцит крові, в обласній звернулися по допомогу до обласної станції переливання крові.

Як станція переливання крові забезпечує обласний лікувальний заклад препаратами крові, скільки коштує вартість таких препаратів та послуг поцікавився заступник начальника обласного управління охорони здоров’я ОДА Олег Вівсянник. Аби побачити все на власні очі, він побував у відділенні трансфузіології.

Нічого безкоштовно обласна лікарня не отримує,- констатує Наталія Мізинець.

Завідувачка відділення показує прейскурант, де зазначено вартість за переробку донорської крові для лікувально – профілактичних закладів.

Якщо наш донор звернувся у Станцію переливання крові,то маємо за літру плазми сплатити 1490 грн. Якщо так би мовити наших донорів там не було,то за плазму сплачуємо ще майже на 400 грн. дорожче. І так за кожен компонент. Найдорожче коштують “еритроцити відмиті “- 2260 грн – пояснює пані Наталія.

Отож, з початку року Обласна лікарня має сплатити за переробку донорської крові та отримання компонентів профільній станції 62 405 грн. Лише у вересні – це 20 тисяч грн. Цікавий факт, який би мав знати кожен потенційний донор. Якщо кров здавати у відділенні трансфузіології обласної лікарні, тоді пацієнти отримають її безкоштовно.

Тому лікарі закликають: здавайте кров безпосередньо у лікарні. Тим більше, що процедура здачі кругом однакова.

Повідомляють в  Управлінні охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp