9°

Суспільне

Доводиться возити: мікрорайон Рівного – три місяці без води ЕКСКЛЮЗИВНО

Без водопостачання з літа живе частина жителів мікрорайону Тинне у Рівному. Будинки на вулицях Городня, Берегова та частини Карпенка-Карого користувалися водою зі свердловин пекарні, яка знаходиться поруч. Проте влітку до осель людей вода надходити перестала. Відтоді її возять з Рівного бутлями з колонок або ж купують.

З літа в будинку Євгенії Клочун зникла вода. Родина проживає на вулиці Городній. Централізованого водопроводу тут немає. Користувалися водою зі свердловин пекарні, яка знаходиться неподалік. Водопровід до своїх будинків, каже жінка, проклали за власні гроші.

“Коли ми сюди поселилися, нам зробили свердловину. Але вода дуже рижа була, пити її можна було, як тільки вона відстоїться днів 4-5. Ми підключилися до хлібозаводу, отримували воду багато років. Але зараз там змінилися власники. Викупили його. Але власники кажуть, що воду нам не перекривають, але води немає”, – розповіла Євгенія Клочун.

Воду, розповідає пані Євгенія, щодня возять з Рівного. Аби вона потрапляла у крани, у підвалі облаштували спеціальну установку.

“Вода, яка привозиться в бутлях, заливається у ємності. Купили спеціально насос для того, щоб закачувати воду у систему”, – додає пані Євгенія.

Без води у Тиному залишилися усі жителі вулиці Городньої.

“З міста воду привозимо. В колонках беремо воду. Це ж не діло. Внучка маленька, нас семеро в хаті. І води немає”, – каже місцева мешканка Оксана Мельник.

Водою зі свердловин пекарні користувалися також жителі вулиць Берегової та частини Карпенка-Карого. На подвір’ї Софії Голуб криниця є. Проте, вода – технічна.

“Криниця у нас є. Але користуватися нею не можна. Заліза багато, кишкова паличка. Вживати її не можна. Замовляємо і привозимо. За дві тисячі гривень пенсії можна прожити, щоб ще воду купляти?”, – каже Софія Голуб.

Воду вже більше трьох місяців пані Софія купує бутильовану.

“19 літрів. То чай, то їсти зварити. На тиждень вистачає. То ми ще економимо, в сусідки просимо”, – додає Софія Голуб.

Пекарня, водою якої користувалися частина жителів мікрорайону Тинне, знаходиться на вулиці Грунтовій. Головний інженер підприємства Микола Томчик запевняє, що воду людям не перекривали. Причина її відсутності, каже – аварійний стан водонапірної башти.

Телефоном головний інженер пояснив, що води набиралося більше і тиску вистачало. А зараз башта заржавіла та набирається менше, тиску не вистачає і вода до людей не доходить.

“Бо, якщо зробити більший тиск – через башту ллється вода. Повний ремонт, туди входить навіть проект, це приблизно 5 мільйонів гривень. Хай вирішують, чи вони будуть цих 5 мільйонів вкладувати на реконструкцію чи ні”, – каже Микола Томчик.

Додамо, що на мікрорайонні Тинне водопроводу немає. Міський голова Рівного Володимир Хомко каже: підключити до централізованого водопостачання Тинне у планах мають.

“По Тинному підготовлений проект, це не справа одного року, але все-таки в найближчий час буде прокладений водопровід від центрального водопроводу. Таким чином практично все Тинне зможе переключитися, звичайно, вже за свої гроші до своїх будинків”, – прокоментував мер.

Питна вода, зі слів жителів, з якими поспілкувалося Суспільне, знаходиться на глибині більш як 120 метрів. А відтак, пробурити свердловину мешканцям – дорого.

Джерело: суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp