19°

погода у Рівному

Другий енергоблок ХАЕС працюватиме тільки на Польщу

Міністерство енергетики видало наказ про виведення з енергосистеми України одного з блоків Хмельницької АЕС для експорту електроенергії в Польщу. Про це повідомив представник Президента України в уряді Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook у четвер, 15 серпня. 

Вчора (середа, 14 серпня –  ред.) на засіданні Кабінету Міністрів звернув увагу на необхідність зупинки проекту Енергетичний міст, який передбачає виведення атомного блоку №2 Хмельницької АЕС з енергосистеми України і переведення його роботи в енергосистему Польщі, – написав Герус.

Мова йде про проект державно-приватного партнерства “Енергетичний міст Україна – ЄС”. За словами Андрія Геруса, це може стати причиною дефіциту електроенергії для вітчизняних підприємств. Представник Президента звернувся до Ігоря Насалика, міністра енергетики та вугільної промисловості, з проханням відмінити даний наказ.

Нагадаємо, проект “Енергетичний міст Україна – ЄС” за задумом передбачає інвестиції в ремонт лінії Хмельницька-Жешув, що з’єднує ХАЕС із Польщею. Даний проект є першим прикладом державно-приватного партнерства, що передбачає інтеграцію ОЕС України в європейську енергосистему. Очікується, що реалізація цього задуму дасть можливість  добудувати два енергоблоки ХАЕС. Вартість таких робіт оцінюється в 3,5 млрд. доларів.