Дубенська міськрада хоче заволодіти історичними будівлями національного значення
Як заявила очільниця управління культури Рівненської ОДА Любов Романюк, про дане прохання в управлінні дізналися з інтернету.
Звернення Дубенської міської ради стосувалося ряду історичних будівель, під які уже готовий проект вартістю 400 тисяч гривень.
Сьогодні відповідне звернення розглядали на постійній комісії Рівненської обласної ради з економічних питань та комунальної власності.
Дубенський міський голова, який озвучив суть даного звернення на комісії, пояснив, що вулиці міста Дубна втрачають туристичну привабливість, а для відповідного благоустрою потрібно передати будівлі у власність громади. Він також розповів про історію з історичними спорудами, які свого часу незаконно, як постановив суд, міська влада намагалися оформити у власність.
Слід зауважити, що про судові рішення в тексті звернення не згадувалося, хоча віднесення перелічених будівель до об’єктів спільного майна територіальних громад Рівненської області недвозначно названо “безпідставним”.
Проте дане звернення отримало спротив депутатів та обласних чиновників у сфері культури.
Справа в тім, що про це рішення Дубенської громади управління культури дізналося з інтернету. Тому я взагалі пропоную зняти цей проект рішення для вивчення ситуації по суті, – висловилася з приводу звернення Любов Романюк, начальниця управління культури Рівненської облдержадміністрації.
До слова, відповідного проекту рішення на сайті обласної ради на момент розгляду на засіданні комісії опубліковано не було.
Ми говоримо не просто про вулицю, про будинки. Ми говоримо про об’єкти державного історико-культурного заповідника – національного значення, які регулюються виключно рішеннями міністерства, і пам’ятки місцевого значення, дії з якими можуть відбуватися лише за погодженням управління, – заявила Любов Романюк, – Зважаючи на те, що на сесію Дубенської міської ради не були запрошені а ні представники управління культури та туризму, а ні представники Дубенського заповідника, а ні представники обласної ради та обласної державної адміністрації, я прошу зняти це питання для вивчення його по-суті.
Проти передачі будівель виступив також директор заповідника Леонід Кічатий.
Дубенський міський голова Василь Антонюк, у свою чергу, заперечує цінність будівель.
Ці об’єкти не мають ніякої цінності – ні національної, ні місцевої. Це – всього-на-всього магазинчики, в яких працюють наші дубенчани, – стверджує Василь Антонюк.
В результаті обговорення закінчилося відмовою щодо передачі 25 будівель у власність Дубенської громади та ініціативою щодо створення робочої групи для оцінки стану будівель.
Кому вигідна передача майна Державного заповідника міській раді
Увагу авторів матеріалу привернуло те, що ТОВ “Гарант-плюс”, яка згадується в тексті звернення, як розробник проектно-кошторисної документації, з 2016 року виграла 36 тендерів на загальну суму 1,5 млн грн. Усі – по неконкурентним процедурам. Як правило, замовлення пов’язані з ремонтними роботами.
До видів діяльності ТОВ “Гарант-Плюс”, що також цікаво, внесено пункт “Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна”.
Найцікавіше, що 14 з 36 замовлень на суму понад 950 тис. грн компанія зі статутним капіталом всього 1500 грн, зареєстрована у Дубні, виграла, як не дивно, в управлінні освіти Дубенської міської ради, ще одне на суму 78 тисяч – в управлінні ЖКГ.
Очевидно, що 25 будівель, серед яких є також історичні пам’ятки національного значення, потребуватимуть неабияких ресурсів на утримання та ремонт, в тому числі державних, грантових та з місцевого бюджету.
Тому наразі автори матеріалу з нетерпінням очікують розвитку подій та слідкуватимуть за ситуацією навколо Дубенського історично-культурного заповідника.