8°

Екологічне опалення: яке обладнання є найбільш нешкідливим для навколишнього середовища

Сьогодні не більше 15% теплотехніки в Україні справді відповідає сучасному рівню розвитку технологій. Традиційному устаткуванню, як правило, 25+ років — такі пристрої, як мінімум, застаріли технологічно: малоефективні та сильно забруднюють довкілля. Ті, хто хоче справжньої економії та чистоти, мають інвестувати у сучасне екологічне опалення — про нього ми й поговоримо у статті нижче.

Чому екологічний спосіб життя це важливо?

Екологічна свідомість людства — необхідність в умовах життя, праці та виробництва: не всі природні ресурси будуть служити людині вічно. Крім цього, шкідливі викиди у навколишнє середовище безпосередньо впливають на те, з якими проблемами дістанеться Земля нашим нащадкам. Тому кожен крок сучасної людини як споживача вимагає осмисленості, заснованої на перспективному погляді в майбутнє.

Наскільки безпечним для екології є центральне опалення?

Традиційні котельні спалюють вугілля, газ або рідке паливо, що супроводжується підвищеним викидом СО2 та інших продуктів горіння, що погіршує міське повітря нарівні з авто та виробництвами. Також зазначимо: чисельні теплоелектростанції — це найбільше глобальне джерело антропогенних аерозольних забруднень по всьому світу.

Альтернативне екологічне опалення

Чи можна економно опалювати приміщення, використовуючи екологічно чисті джерела енергії? У 21 столітті можна практично все! Ми хочемо відзначити кілька варіантів альтернативного опалення, які швидко набирають популярності по всьому світу.

Електроопалення

Електричне опалення – повністю екологічне та безпечне. Його можна реалізувати через котел + радіатори із теплоносієм; тепла підлога, ІЧ-панелі, електрорадіатори, конвектори або, наприклад, низькотемпературний інверторний кондиціонер.

Сонячні панелі, як найекологічніше джерело енергії

Чому вони такі популярні? Ці системи мають на увазі отримання електроенергії із сонячного світла, тобто. будинок стає повністю екологічним та автономним від міських енергомереж. Усередині приміщень опалювальна система реалізується за допомогою будь-яких електричних приладів.

Встановлення сонячних панелей на даху котеджу

Твердопаливні котли

Сучасні твердопаливні котли нагрівають теплоносій за допомогою відновлюваних ресурсів та продуктів деревної переробки – паливними блоками, пелетами та дровами. Така система допоможе зробити будинок практично автономним, і одночасно знизити споживання ресурсів із корисних копалин.

Біокаміни

Екологічні каміни – відмінний сучасний варіант обігріву екологічних будинків. Біокаміни використовують як джерело тепла рідке або гелеве еко-паливо на спиртовій основі. Таким чином, у процесі горіння не виділяється дим, СО2 чи запах, які завжди супроводжують горіння дров у традиційних камінах та печах.

Теплові насоси

Теплонасоси можна віднести до електроопалення, проте ці системи черпають більшу частину теплової енергії прямо з довкілля: землі, води чи повітря. На 1кВт витраченої електроенергії припадає до 5-7 кВт тепла, які можна витратити на підвищення температури теплоносія – води чи повітря у будинку. Крім цього, універсальні інверторні теплові насоси можуть працювати влітку «на зворотний бік», як кондиціонер.

Тепловий насос як енергоефективне опалення для екологічного будинку

Які викиди найбільше забруднюють атмосферу?

Щоб визначити, наскільки ваш будинок, квартира або, наприклад, автомобіль екологічні, достатньо дізнатися, які шкідливі речовини викидаються в атмосферу завдяки вашій життєдіяльності. Найпоширеніші з них:

  1. Двоокис вуглецю (СО2): у великій концентрації – це задушливий газ;
  2. Оксид вуглецю (СО), і отруйний чадний газ. утворюється при згорянні вугілля, газу, нафти;
  3. Діоксид сірки (SO2) з’являється в процесі згоряння сірковмісного вугілля і формує кислотні дощі;
  4. Летюча зола і сажа — залишок мінеральних домішок, який залишається після згоряння палива. Такий дрібнодисперсний пил сильно впливає на якість життя, і саме через нього нам постійно хочеться “на свіже повітря в гори”.

Як краще опалювати екологічний будинок?

Встановіть опалювальні прилади, які використовують поновлювані джерела тепла. Як ми сказали вище, викопне паливо рано чи пізно закінчиться. Хіба не резонно використовувати вугілля, газ та нафту для високотехнологічного виробництва, а не просто спалювати? Вирішіть проблему через альтернативну енергетику: використовуйте енергію сонця, тепло землі, води, повітря; спалюйте деревне або спиртове еко-паливо. Це буде економічнішим для вас і безпечнішим для навколишнього середовища.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp