5°

Експерти підозрюють, що випаровування фенолу та формальдегіду у гімнастичній залі НВК “Колегіум” міг спричинити клей, що не затвердів

 Історія із забрудненням фенолом та формальдегідом гімнастичної зали НВК “Колегіум”, що в м.Рівне, викликала значний інтерес громадськості. У “Рівненському обласному лабораторному центрі” сьогодні озвучили свої версії.

Тут помітили, що залишки клею, які були на лінолеумі не були заполімеризовані, простіше кажучи – клей не затвердів.

Досить часто це пов’язано із надмірною вологою бетонної основи, на яку кладеться лінолеум.Надмірна волога негативно впливає на процеси полімеризації клею, що сприяє збільшенню емісії формальдегіду та фенолу у повітряне середовище. В такому стані, навіть якісний матеріал виділятиме шкідливі речовини у повітря, що, власне, і підтвердили результати досліджень у модельному середовищі. 

Нагадаємо, у спортзалі, де займались школярі, концентрація фенолу перевищувала нормативні значення в 5 разів, а формальдегіду – у 2,3 раза.

Через відсутність залишків фарби, що використовувалась для фарбування стін, відповідні зразки не досліджувались, тому вирішили проаналізувати суху будівельну суміш (фарбу, ґрунтовку, штукатурку), зняту зі стін. Перевищень допустимих рівнів міграції токсичних речовин від будматеріалів у повітряне середовище не було виявлено. Перевищень допустимих рівнів міграції фенолу і формальдегіду не виявлено також і при дослідженні лінолеуму.

Нині фахівці центру запропонували, насамперед, зняти лінолеум, звільнити бетонну основу від клею та знайти причину її вологості.Суттєве значення в забезпеченні нормального повітряного середовища має ефективна робота припливно-витяжної вентиляції із кратністю повітрообміну, передбаченою будівельними нормами, на що теж звернули увагу.
Як правило, забруднення повітря закритих приміщень пов’язане з багатьма чинниками, тому розслідування на цьому, звісно, не зупиняється і робота за сприяння зацікавлених сторін триває.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp