16°

погода у Рівному

Експерти позитивно оцінили конкурс проєктів територіальних громад Рівненщини

Це обласна програма, що реалізується вже 10 рік поспіль. За цей час в його рамках громадам вдалося втілити понад сотню проєктів на загальну суму 16 мільйонів гривень, половина з яких – це кошти обласного бюджету

Оцінювання відбулося в рамках реалізації проєкту «Розвиток культури оцінки ефективності регіональних бюджетних програм», який впроваджується «Волинським ресурсним центром» та Фундацією Ідея Розвитку (Польща). І його результати презентували в Рівненській ОДА.

«Конкурс проєктів територіальних громад Рівненщини вигідно відрізняється серед інших в країні через принцип змагальності. Також у нас багато соціальних туристичних, підприємницьких проєктів. Тобто таких, що створюють у громадах елементи економічного розвитку. Щодо власного фінансового внеску, то він щороку лише зростає. Це свідчить про те, що конкурс стимулює громади до інвестування власних ресурсів у свої території», – розповів директор Волинського ресурсного центру Василь Кашевський.

Втім на цьому реалізація проєктів не повинна зупинятися. Необхідно оцінити, чи є ефект від їх втілення та використання бюджетних коштів. Це європейська практика і передбачена вона Угодою про асоціацію з ЄС.

Саме такий інструмент і використали фахівці «Волинського ресурсного центру», оцінюючи конкурс.

Було проведене опитування серед громад он-лайн та «очі в очі». За його результатами конкурс отримав схвальні відгуки респондентів, тому й отримав позитивну оцінку.

Окрім того, під час презентації проєкту були надані рекомендації проведення обласного конкурсу задля підвищення його ефективності та використання коштів. А це – пришвидшення термінів проведення етапу відбору конкурсу, його он-лайн трансляція та збільшення фінансування на проєкти.