15°

Електронні цигарки прирівнюються до звичайних: їх не можна буде курити у громадських місцях

Сьогодні, 31 травня, відзначається Всесвітній день без тютюну. В Україні, за даними МОЗ, щороку від хвороб, спричинених вживанням тютюну, помирає 85 тисяч українців. У липні мають набути чинності деякі законодавчі зміни, спрямовані на зменшення цього ризику.

Так, електронні сигарети, IQOS та glo прирівняні до звичайних сигарет, і їх не можна буде палити в громадських місцях.

Також з липня 2023 року забороняється продаж ароматизованих сигарет та тютюну для самокруток. З січня 2024 року виробники також повинні будуть наносити медичні попередження на е-цигарках та пристроях для нагрівання тютюну – такі попередження повинні займати 30% площі пакування. На «традиційних» цигарках таке маркування має складати 65%. 

Окрім того, забороняється продаж пристроїв для нагрівання дітям до 18 років. Ця норма вже чинна з січня ц. р.

Де буде заборонено куріння та використання зазначених пристроїв?

У приміщенні та поруч із закладами охорони здоров’я, спортивними та навчальними закладами, біля та всередині закладів громадського харчування, також у закладах культурного призначення (до прикладу, кінотеатрах і театрах). Стосується ця заборона також приміщень органів державної влади, гуртожитків, аеропортів (крім спеціально відведених місць), дитячих майданчиків, вокзалів та автостанцій, зупинок громадського транспорту. Не можна також буде курити електронні пристрої для нагрівання тютюну у ліфтах, підземних переходах, громадському транспорті та таксі. 

Для позначки такої заборони у вказаних місцях має бути розміщений відповідний знак із наступним змістом: «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!»

Якщо з відповідної дати ви станете свідком такого правопорушення, то можете лишати скаргу у відповідному закладі, звертатися до поліції та Держпродспоживслужби.  За порушення власникам ресторанного господарства та суб’єктам господарювання може загрожувати штраф.