6°

Фаріон програла суд: її не поновлять на посаді у Львівській політехніці

Колишня народна депутатка України та мовознавець Ірина Фаріон програла суд щодо свого звільнення з посади професорки Національного університету «Львівська політехніка».

У своєму позові Фаріон зазначала, що її звільнення є незаконним. Вона також вважає, що рівень її компетенції, професійні навички, робота на посаді викладача університету, а також наукові праці та законотворча діяльність на виборних посадах свідчать про те, що вона послідовно дотримується принципів запровадження державної мови у всіх сферах життєдіяльності країни.

Екснардепка просила стягнути середній заробіток за весь період вимушеного прогулу, а також компенсувати всі понесені нею під час розгляду справи судові витрати.

Галицький районний суд Львова у своєму рішенні погодився з доводами відповідача про те, що «у момент, коли стоїть питання існування української держави, розпалювати ворожнечу, зокрема публічно принижувати воїнів, висловлюючи на їхню адресу тези, що містять ознаки нетерпимості до певної групи осіб, через те, що вони не говорять українською мовою, неприпустимо».

Також було зазначено, що суд «вважає категорично неприйнятними» у демократичній країні прояви нетерпимості до певної групи чи категорії населення (у даному випадку – військовослужбовців), за будь-якою ознакою, зокрема віком, статтю, національністю чи мовою спілкування.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp