13°

Газова, індукційна чи склокерамічна: яка плита найбільш економна

Останніми роками українці намагаються більше заощаджувати, тому питання ефективності побутових приладів залишається актуальним. Людей особливо цікавить економічність плит — газових, індукційних і склокерамічних, адже під час приготування їжі витрачається доволі багато електроенергії та газу. Щоб зрозуміти, який із варіантів найкращий, треба розібратися з нюансами експлуатації.

Склокерамічні плити

Любителі смачно поїсти люблять таку техніку, бо на кухні вона виглядає чудово, а в користуванні — дуже проста. Нагрівальні елементи розміщуються під шаром склокераміки, завдяки чому поверхня максимально ефективно віддає тепло. Ціновий діапазон таких плит доволі широкий і залежить від кількості конфорок. Також вплинути на вартість та енергоефективність може тип нагрівальних елементів — спіралі, стрічки або галогенні. Тому перед тим, як купити плиту на кухню, слід дізнатися про цей момент, адже від нього залежить економічність техніки:

  1. спіральні та стрічкові — повільніше нагріваються, але витрачають менше електроенергії;
  2. галогенні — мають більше енергоспоживання, але працюють швидше.

Перші допомагають заощадити кошти, другі — час. Що важливіше, має вирішувати сам покупець.

Індукційні плити

Візуально ці поверхні майже такі самі, як склокерамічні. Проте принцип роботи в них різний. Під склом індукційної плити встановлено котушки зі змінним струмом, який передається напряму до посуду на поверхні. Таким чином витрачається менше енергії, позаяк немає потреби нагрівати додаткові елементи, а КПД індукції сягає 90%. Окрім економічності, індукційні плити безпечні — вони нагрівають лише металеві предмети. Та й ціновий діапазон моделей доволі великий.

Газові плити

Сама собою ця техніка зазвичай найдешевша. До того ж у період вимкнення електроенергії українці оцінили можливість приготувати їжу та нагріти воду на газовій плиті, поки власники електричних приладів не могли цього зробити. Проте це оманливий плюс. По-перше, тепловіддача відкритого вогню все ще буде меншою, ніж у разі використання індукційних плит. По-друге, експлуатація газу менш зручна, а конфорки поступаються скляним поверхням як у практичності, так й естетично.

Що впливає на ефективність плити

Незалежно від того, газова чи електрична плита стоїть на кухні, її ефективність і споживання ресурсів залежать від стану та віку. Будь-який 10-річний пристрій працюватиме гірше, ніж новий. Не завжди користувачі беруть до уваги також те, що відкритий вогонь може пошкодити посуд для готування їжі. З іншого боку, у разі купівлі індукційної плити треба оновити каструлі та сковорідки — вони повинні мати ідеально рівне та чисте дно.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp