2°

погода у Рівному

Герой України розповідав студентам про полон та війну

У РДГУ на зустрічі зі студентами показували документальний фільм «Бранці Кремля», а також учасник російсько-української війни Володимир Жемчугов розповів, як потрапив у полон та правду про війну з Росією.

На зустріч також підіймалися теми окупації Криму та частини Донбасу, незаконного засудження та ув’язнення громадян України.

В заході взяли участь державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Діденко, Герой України Володимир Жемчугов, його дружина Олена Жемчугова, а також заступник Рівненської обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко, керівництво університету, науково-викладацький склад та представники студентської ради вишу.

Для студентів влаштували перегляд документального фільму «Бранці Кремля» про Кримські події 2014 року, який для всіх є нагадуванням про патріотів України, які перебувають у в’язницях Росії та, незважаючи на важкі умови ув’язнення, не зрадили свою державу. 

Присутні почули вражаючу історію життя українського партизана, учасника російсько-української війни, Володимира Жемчугова. Будучи цивільним, у 2014-2015 рр. він провів 30 спецоперацій зі знищення військових об’єктів ворога та особового складу окупаційних військ. Під час виконання чергового бойового завдання при спробі захоплення противником підірвав себе, внаслідок чого втратив кисті обох рук і зір. З важкими пораненнями потрапив у полон. У вересні 2016 року був звільнений, а 21 січня 2017 удостоєний звання Герой України за те, що не став на коліна перед росіянами.

“В полоні було дуже важко, – розповідає Володимир. – Мене врятувало хороше здоров’я. Окрім фізичних знущань, здійснювався і серйозний психологічний вплив. Я добре знаю історію Радянського союзу, Другої світової війни та усіх збройних конфліктів за участю Росії. Головна наша зброя – це правда”. 

Подібні заходи проведено більш ніж у двох десятках вузів Києва, Одеси, Тернополя, Херсону та Маріуполя. На Рівненщині цей проект реалізований у Національному університеті Острозька академія, а сьогодні й у Рівненському державному гуманітарному університеті.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp