Глава Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Біслі застеріг про можливість початку голоду «біблійних масштабів» через пандемію COVID-19
Джерело: Громадське
Про це він заявив в інтерв’ю російському виданню ТАСС.
Він заявив про наявність «справжньої катастрофи», зважаючи на дані прогнозу ВВП про зростання на 80% кількості людей, які відчувають нестачу в продовольстві. Зростання — зі 140 мільйонів до пандемії до 270 млн вже до кінця цього року.
За його словами, найгірше виглядає ситуація в Латинській Америці, де кількість голодуючих може зрости на 269%. У Східній і Центральній Азії зростання тих, хто відчуває голод, може скласти 135%.
Через пандемію коронавірусу і пов’язаною з нею зупинкою виробництва очікується, що за підсумками року світовий ВВП впаде приблизно на 6%. У разі виникнення другої хвилі цей показник може збільшитися ще більше.
Як підтримують продовольчий сектор
Дональд Трамп раніше завив, що виділить $19 мільярдів на допомогу фермерам, також фонди підтримки створили в окремих штатах.
Новозеландські виробники м’яса перевели продажі в інтернет ― цьому сприяло Міністерство бізнесу, інновацій і працевлаштування. А в Австралії експорт червоного м’яса не зменшується, адже з початком локдауну країна перевела увагу з США на Японію та Китай.
У Великій Британії близько 300 власників молочних ферм можуть отримати відшкодування від уряду через втрати продукції. Для цього їм треба буде надати дані про те, що втрати спричинені саме обмежувальними заходами ― у такому випадку уряд компенсує їм різницю вартості, щоб індустрія не постраждала.
У Канаді серед виробників молока та м’яса запустили кампанію, що спонукає замовляти їжу в місцевих ресторанів. Таким чином канадці хочуть підтримати ресторанний бізнес, що є замовником їхньої продукції.
Італійський уряд ухвалив закон, що гарантує допомогу сільськогосподарського бізнесу, заморожує виплату боргів малих і середніх підприємств. Також пакет допомоги сільськогосподарському ринку пропонує Польща.