21°

Голова Укрексіму Мецгер склав повноваження після нападу на журналістів

“Ситуація, яка виникла навколо банку, є неприпустимою”, – йдеться у заяві голови правління “Укрексімбанку” Євгена Мецгера у середу.

“Моя надмірно емоційна реакція та нестримана поведінка стосовно журналістів не мають виправдання. Повністю усвідомлюю свою відповідальність”, – заявив він.

Пан Мецгер додав, що пише заяву про складання повноважень голови правління. Але поки що на час перевірки банку – згідно з відповідними процедурами.

“Розвиток ситуації залежить тільки від висновків, які будуть зроблені слідством”, – запевняє банкір.

Це розслідування не забере багато часу, повідомив своєю чергою міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, від себе назвавши поведінку голови “Укрексімбанку” щодо ЗМІ “неприпустимою у демократичному суспільстві”.

А Генпрокурор Ірина Венедиктова заявила, що “в цьому питанні немає місць для роздумів – справедливе та ефективне розслідування, підозра, передача в суд, вирок”. Вона також каже, що у генпрокуратурі “покривати, вибачте, безумство, продемонстроване співробітниками державного банку”.

Раніше про те, що ситуація навколо банку може сприйматися лише негативно, заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

“Модель поведінки, яку суспільство побачило від представників банку, є неприпустимою, – цитує сайт ОП заяву пана Подоляка. – Свобода слова належить до фундаментальних цінностей в Україні. Тому обов’язок посадовців будь-якого рівня – коректно спілкуватися з журналістами”.

В Офісі президента нагадали, що Нацполіція вже відкрила кримінальне провадження і аналізує всі обставини того, що сталося.

Наглядова рада банку тим часом заявила про перевірку в межах правил, затверджених для держбанку.

Щоб ця перевірка була об’єктивною, в ОП і порадили щонайменше відсторонити від посади голову правління.

“Як максимум для нівелювання шкоди банку та державі потрібні, можливо, і більш жорсткі кадрові рішення у фінансовій установі”, – також йдеться у повідомленні ОП.

Напередодні журналісти програми розслідувань “Схеми” заявили, що на них напали під час інтерв’ю з Євгеном Мецгером.

Очільниця “Схем” Наталія Седлецька повідомила, що “журналіст мав поставити запитання Мецгеру, щоб його позиція була відображена у розслідуванні, яке готується на один з найближчих ефірів. Але Мецгеру не сподобалось запитання розслідувача. Тому він викликав охорону і наказав… “забрати камери” та “дістати із них касети.”

Пізніше вона написала у Fаcеbook, що відео вдалося відновити: “На обох картках із обох камер, на які вівся запис. Так, уявляю, наскільки шоковані цим будуть в “Укрексімбанку”. Адже вони були переконані, що докази знищені”.

За її словами, на відновленому відео є весь запис інциденту – саме інтерв’ю, запитання журналіста і все, що відбувалося далі.

Очільник МВС Монастирський каже, що відновлене відео долучать до матеріалів справи.

У самому ж банку заявляли, що журналісти намагалися дізнатися банківську таємницю.

“Журналіст “Радіо Свобода” Кирило Овсяний поставив низку питань стосовно надання інформації про діяльність клієнтів банку, яку банк отримав у процесі їхнього обслуговування”, – пояснили в “Укрексімбанку”.

“Інформація, яка запитувалася, відповідно до статті 60 Закону України “Про банки і банківську діяльність” є банківською таємницею, яку банки зобов’язані зберігати, у тому числі шляхом обмеження кола осіб, що мають доступ до неї. З огляду на це, пресслужба банку була змушена зупинити подальше проведення інтерв’ю”, – повідомили в банку.

Там також запропонували журналісту підготувати перелік нових питань, на які установа вже зможе відповісти.

У банку також планували роз’яснити свою позицію щодо інциденту з журналістами на пресконференції. Проте зголом її скасували через відсторонення голови “Укрексімбанку”.

“Найближчим часом пан Мецгер принесе свої вибачення журналістам”, – повідомили в банку.

Євген Мецгер очолює державний “Укрексімбанк” з березня 2020 року. До цього він працював в “Укргазбанку” і банку “Фінанси та кредит”. У 1999 році закінчив Криворізький національний університет.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp