8°

Головний лікар рівненської лікарні звернувся до рівнян

«Ми просто не витримуємо такого навантаження! Уявіть, коли в лікарні 340 хворих з ковід, щоб їх обслуговувати треба мінімум 600 пересоналу! Люди мали би допомогти медикам та вакцинуватися! Бо це єдине спасіння для усіх нас!» – крик душі головного лікаря КНП «Центральна міська лікарня» РМР Кучерука Євгена Філімоновича.

Євген Кучерук закликає мешканців громади вакцинуйтеся та дотримуйтеся простих правил, які вбережуть від потрапляння до лікарні з COVID-19. Євген Філімонович зазначає:

Якщо вже захворіли, вчасно розпочате лікування в ранній період хвороби рятує життя, запобігає тяжкому перебігу чи полегшує симптоми хвороби. Це єдине, що зараз треба пам’ятати.
Повірте, лікування в умовах стаціонару в кризовому стані – це ходіння по краю прірви, навіть за умови, коли у нас є достатньо кисню.В Рівненській ЦМЛ, за словами Кучерука, пролікували близько 6000 хворих, померло станом на ранок 9 листопада – 536 людей і жоден з них не вакцинований.

Очільник ЦМЛ розповідає, що за показниками добової смертності Україна наздогнала європейські країни весни 2020 року, коли щодня помирало 500 хворих.Багато людей не звертається до лікарів, носять хворобу в собі, наражаючи на небезпеку оточуючих і себе часом доводять до стану, коли допомогти вже не можна.
У мене відчуття, що центральній владі бракує сили волі, щоб побороти цю ситуацію, а нашим співгромадянам бракує відповідальності за своє майбутнє.
Ми мали достатньо часу, щоб навчитись на чужих помилках, але замість того – змушені в ручному режимі виправляти свої. – зазначає Кучерук.За словами Кучерука, ситуацію в місті доводиться контролювати в ручному режимі, щоденно спілкуватись з головними лікарями та півроку буквально вимагати забезпечені киснем ліжко-місця від області, адже логістичний алгоритм скомпонований так, що тяжкохворих пацієнтів відправляють до лікарні нашої громади.Чому уряд не вживав превентивних заходів, для чого було доводити ситуацію до критичної, коли все можна було зробити відповідально, без паніки і сотень смертей… – підсумовує очільник ЦМЛ.

Джерело: 7 днів