19°

Горобець хатній став птахом-символом України

Горобець хатній, який цього року став птахом-символом України, є одним з найпоширеніших птахів в країні. Однак, останнім часом з’явилися повідомлення про те, що чисельність цього виду може скорочуватися.

Рівненський орнітолог Василь Ільчук розповів Суспільному, що є інформація, що загалом по Європі горобців за останні роки поменшало. Однак, точної статистики саме по Україні немає.

“Інколи в соцмережах люди пишуть про те, що горобців зараз не видно і, можливо, вони зникли. Але це не так. Насправді вони є. Просто оскільки в сучасних містах горобцям важко знайти, де поселитися, важче знайти їжу, то вони обирають приватні сектори, села, особливо де є свійська птиця, корм”, – розповів Ільчук.

Останні чотири роки чисельність горобців на Рівненщині не підраховували, проте є статистика за минулі роки. Як повідомив член Західноукраїнського орнітологічного товариства Владислав Гедзюк, який проводив підрахунки з 2017 по 2019 рік в адміністративних межах Рівного, в той період горобців хатніх було 1000-1200 пар, а польових – спочатку близько 800 пар, потім їх чисельність збільшилася до 1200-1300 пар.

Цікаві факти про горобців:

  • Горобець важить близько 30 грамів, а його мозок – 1 грам, тому горобець серед пернатих – найбільш мізкуватий.
  • Незважаючи на маленькі розміри пташки, в шиї горобця більше хребців, ніж в шиї жирафа – у горобця їх 14, а у жирафа – 7.
  • Під час польоту серце горобця б’ється з частотою 1000 ударів в хвилину, коли у людини під час бігу – 140.
  • Горобці — однолюби, вони створюють сім’ю раз на все життя.
  • Це дуже родючі пташки, вони за кілька літніх місяців вони можуть дати по 2-3 виводки.
  • “Купаючися” у піску, пташки можуть чистити своє пір’я.
  • По землі горобці пересуваються короткими стрибками, оскільки їхні короткі лапи не пристосовані для ходьби.
  • Горобці бачать світ в рожевих відтінках, що досить незвично, адже зазвичай тварини мають чорно-білий зір.

Основними хижаками для молоді горобця хатнього вважають кішок, які впольовують велику кількість недосвідчених птахів відразу після того, як ті залишають гніздо.

Щоб зберегти популяцію горобців, важливо створювати для них сприятливі умови існування. Зокрема, потрібно забезпечувати їм доступ до корму та місць для гніздування.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp