8°

ХАМАС використовував криптовалюту, щоб збирати кошти на тероризм

Іран є одним із найважливіших фінансових спонсорів ХАМАС, проте слідчі в США виявили інше джерело доходу для бойовиків: онлайн-донори, які пропонують підтримку в криптовалюті.

За даними CNN, ще до того, як ХАМАС напав на Ізраїль, представники Департаменту юстиції у Вашингтоні проводили кримінальне розслідування щодо використання бойовиками криптовалюти через осіб, які відмивали гроші.

У травні 2023 року юристи Міністерства юстиції США оприлюднили подробиці своєї справи про відмивання грошей, пов’язаної з криптовалютними рахунками, пов’язаними з ХАМАС, які уряд США конфіскував три роки тому. У судовому поданні зазначено, що справа “триває”.

Окремо криптовалютні адреси, які Ізраїль конфіскував за ймовірні зв’язки з ХАМАС та іншим палестинським бойовим угрупованням, за словами приватних аналітиків, коштують десятки мільйонів доларів.

Використання цифрової валюти є лише одним із багатьох способів, якими ХАМАС намагався зібрати кошти, уникаючи санкцій. Бойовики також використовували Facebook і Twitter, щоб оприлюднювати адреси своїх крипто-гаманців і повідомляти людям, як робити пожертви.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp