21°

Суспільне

Хлопчик приніс дві скарбнички: як проходить “копійчана акція” у Рівному

Від початку жовтня рівняни віддали на допомогу хворим дітям кілька десятків тисяч гривень копійками. Про це Суспільному розповіли у благодійному фонді “Скарбниця Надії”. Відтоді, коли вони оголосили про збір виведених з обігу українських монет, кількість охочих перевищила найскромніші їхні очікування.

Спершу до акції “Копійки рятують життя” долучилось кілька людей та закладів. Пізніше інформаційна кампанія дала своє і тепер це – десятки волонтерів та сотні тих, хто віддав копійки на благодійність.

Такого відгуку на заклик вони не очікували, – каже Суспільному голова правління благодійного фонду “Скарбниця Надії” Мар’яна Рева. При чому несли не тільки виведені з обігу копійки, а й усе, що зібрали монетами.

“Виявилось, що в дуже багатьох людей вдома є скарбнички, і люди просто не захотіли відбирати 25 копійок, а приносили просто все, що є. Дуже багато дітей долучилось. Один хлопчик приніс дві скарбнички, в яких було 740 гривень”, – розповідає Мар’яна Рева.

Попередньо рамками акції визначили місяць жовтень. Але, додають в “Скарбниці Надії”, уже очевидно, що акцію доведеться продовжити. Причина – деякі заклади тільки недавно поставили скриньки для збору монет.

Репортаж Суспільного на початку акції

Наразі із усіх, хто долучився, копійки принесли з трьох шкіл і двох садочків, але насправді таких закладів буде більше. Внесли деякі корективи канікули.

Першу партію зібраного благодійники в банку вже поміняли.

“Більше 10 тисяч гривень ми вже здали в банк. Також із посортованого на офісі, ми так припускаємо, орієнтовно 15-20 тисяч теж буде”, – каже Мар’яна Рева.

Як повідомляло Суспільне раніше, крім тих закладів, які вирішили підтримати благодійний фонд і поставили у себе скриньки, копійки приймають і в офісі “Скарбниці Надії” на Данила Галицького,19.

Джерело: Суспільне.Рівне