21°

погода у Рівному

Громади, що переходять до ПЦУ, можуть втратити церковне майно

При переході до Православної церкви України потрібно виконувати законодавчу норму, інформуючи про перехід Рівненську ОДА, зазначають правозахисники програми «Захисник віри».

Такий недогляд може вартувати вірянам церковного майна.

Йдеться про незастосування превентивного механізму із заборони відчуження майна релігійної громади.

За словами співголови програми «Захисник віри», правозахисника Юрія Трачука, релігійні громади Рівненщини, які оголосили про перехід до ПЦУ (наразі таких 40), втрачають змогу заборонити відчуження церковного майна.

«Наразі жодна із громад області не проінформувала Рівненську ОДА про початок процедури переходу. Тобто жодна громада не виконали законодавчу норму про обов’язковість такого повідомлення», – зазначив п.Трачук.

Експерти програми “Захисник віри” закликають релігійні громади області невідкладно вжити заходів із збереження та інвентаризації майна цих громад.

Бо ж згідно з практикою формування статутних документів у УПЦ Московського патріархату, зазначають правозахисники, священнослужителі МП визначені як керівники релігійної організації.

Тобто вони мають право першого підпису. І тому діють (без доручення) від імені цієї організації. А лише 1/4 священнослужителів МП зголосилися перейти також на службу до ПЦУ.

Вчора питання переходу релігійних громад до ПЦУ обговорювали на засіданні президії облради. На цю сесію депутати винесуть звернення до Кабміну з проханням, щоб Міністерство культури пришвидшило процедуру реєстрації єпархій Православної церкви України.

Світлана Богатирчук-Кривко, заступниця голови Рівненської ОДА та депутатка облради, зазначила, що наразі жодна з громад, які вирішили перейти до ПЦУ на Рівненщині, не подала документів, саме з цієї причини. Адже Рівненська єпархія ПЦУ досі не змогла затвердити зміни до статуту.  

За словами п.Богатирчук-Кривко, працівники ОДА готові до реєстрації релігійних громад.

Повідомляє Рівне Вечірнє