8°

Історія капелана з Рівненщини, який їздить на передову та відбудовує Херсон

Ігор Мельник працює головним архітектором Гощанської територіальної громади. Поряд з цим він є капеланом-волонтером серед військовослужбовців Збройних Сил України.

Одразу після широкомасштабного вторгнення ворога, прихопивши свої дипломи про вищу та богословську освіту, пішов у військкомат.

«Але тоді ще не було чіткого уявлення – як має діяти капелан у якійсь конкретній військовій частині. Не було напрацьованого механізму для служби. Тому більшість капеланів так, як і я, служать як волонтери», – розповідає диякон церкви Примирення.

Ігор переконаний, роль капелана – бути поруч. Тому священники та служителі церков мають бути там, де людині найважче.

«Коли ми буваємо на донецькому чи харківському напрямку, як правило, протягом тижня живемо з солдатами у воєнній обстановці. Їмо з ними, багато спілкуємося. Допомагаємо чим можемо: за когось молимося, а когось заспокоюємо», – розповідає капелан.

«Я свідомий того, що не кожен чоловік – воїн. Це поклик. Але кожен може зробити свій внесок. Якщо ти не можеш стріляти, то можеш подавати кулі, або ж бути корисним для Вітчизни, навіть знаходячись за межами поля бою», – каже капелан.

Нині Ігор Мельник як архітектор працює у Херсоні. Допомагає у відбудові зруйнованих будівель.

За інформацією Рівненської ОВА.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp