6°

Історія рівненського спецпризначенця, який на передовій з квітня, врятував жінку з інсультом і отримав звання підполковника

Рівненський спецпризначенець Олексій Чича, відомий за позивним «Люті», вже понад вісім місяців боронить Україну від російської навали. Він один із перших поїхав на зачистку деокупованих територій і неодноразово брав участь у бойових діях.

Під час одного з обстрілів Олексій з колегами врятували жінку з інсультом, яка знаходилась на восьмому поверсі будинку. Це лише одна з багатьох історій, які розповідають поліцейські про свою службу на передовій. Окрім стабілізаційних заходів, серед завдань спецпризначенців – евакуація та допомога місцевому населенню.

На Сході України Олексій Чича та його колеги виїжджали на зачистку, охорону, супровід підрозділів розвідки тощо. Спільно із ЗСУ та Нацгвардією вони першими ступили на території звільнених Волохового Яру, Куп’янська, Вовчанська.

«На все це дивитися набагато важче, ніж воювати зі зброєю в руках, – каже Олексій Чича. – У 2014-2015 роках, коли ми неодноразово перебували в зоні АТО, не було такої загрози з повітря, таких атак і ракетних обстрілів».

Сьогоднішня війна – абсолютно інша. Небезпека чатує скрізь: навіть у деокупованих населених пунктах їх зведений загін щодня обстрілювали.

«Коли почув вихід літака, навіть на підсвідомому рівні запам’ятовуєш місцевість, щоб знайти укриття», – каже Олексій. «Заходимо у населений пункт, а там починається обстріл. Під ці обстріли потрапляє передусім у нічому невинне мирне населення, – каже спецпризначенець. – Страх присутній, але одягаєш екіпірування, їдеш на завдання, яке маєш виконати».

Олексій Чича зауважує також, що великий плюс – командна робота і повне взаєморозуміння між бійцями: «Буває, що надієшся на зв’язок, а він не завжди є: глушать. Плюс – дистанція. Тоді підлаштовуєшся: по жестах починаємо розуміти один одного. Почув вихід, що працюють у наш бік. Сховалися, передали. Після обстрілу у всіх все добре? Далі працюємо. І це полегшення, коли виходять всі живі-здорові».

12 січня – у річницю створення підрозділу – боєць «Люті» отримав спеціальне звання «підполковник поліції».

Вдома на люблячого сина, тата й чоловіка чекають батьки, двоє доньок та дружина.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp