9°

Історії війни: як рівненський лікар врятував киян від хімічної катастрофи

Рівненський дитячий травматолог Олег Ільницький разом з колегами-добровольцями врятував киян від хімічної катастрофи.

У березні 2023 року під час ворожого обстрілу Києва на промисловому підприємстві поблизу центру було виявлено 8 діжок з отруйною хімічною речовиною – концентрованим розчином ціаніду натрію.

Олег Ільницький, який перебував у Києві на той час, разом з іншими волонтерами взявся за небезпечну операцію з евакуації та знешкодження хімікатів.

За його словами, евакуація була лише першим етапом операції. Хімікати довелося вивозити сільськими дорогами, оминаючи населені пункти та ризикуючи щохвилини потрапити під обстріл.

Після евакуації хімікатів їх знешкоджували за допомогою реагентів, знайдених за допомогою науковця-хіміка. Всі процеси відбувалися за координації керівництва сил тероборони та Київської ОВА.

Олег Ільницький відповідав за меддопомогу у разі нещасного випадку.

“Навіть під обстрілом в гарячих точках не було так небезпечно та страшно, як у цеху поряд з діжками. На щастя, моя меддопомога тоді не знадобилася”, – розповідає медик.

Завдяки героїзму Олега Ільницького та його колег було запобігнуто хімічній катастрофі, яка могла призвести до загибелі тисяч людей.

Сьогодні Олег Ільницький продовжує свою місію порятунку людей у своєму рідному закладі — у Рівненській обласній дитячій лікарні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp