12°

Історичний момент: депутати проголосували за зняття недоторканності (ВІДЕО)

депутати проголосували за заняття недоторканності

Сьогодні, 29 серпня, Верховна Рада ІХ скликання на своєму першому засіданні підтримала законопроєкт про зняття недоторканності з депутатів.

“За” проголосували 363 депутати.

Йдеться про законопроєкт про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України).

До слова, позбавити депутатів недоторканності було однією з обіцянок Володимира Зеленського та його політсили “Слуга народу”.

Також сьогодні Верховна Рада проголосувала за склад нового Кабінету міністрів. 

верховна рада проголосувала за новий кабмін

Хто увійшов до нового Кабміну:

  • Дмитро Кулеба – віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції;

Народився в місті Суми, 38 років. У 2003 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю – міжнародне право. З квітня 2016 року працював постійним представником України у Раді Європи. Має дипломатичний ранг радника першого класу.

  • Михайло Федоров – віце-прем’єр-міністр України – міністра цифровий трансформації;

Народився в містечку Василівка Запорізької області, 28 років. Закінчив факультет соціології та управління Запорізького університету, Вищу політичну школу, освітню школу представників НАТО в Україні. У травні 2013 року заснував власне діджитал-агентство SMMSTUDIO в Запоріжжі. Федоров був відповідальним за діджитал-складову виборчої кампанії Зеленського. Саме він вибудував онлайн-комунікацію команди Зеленського і мережу її сторінок у соцмережах.

  • Тимофій Милованов – міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;

Народився в Києві, 44 роки. У 1997 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю “менеджмент”, а влітку 1999-го отримав ступінь магістра економіки в EERC-Ukraine при Києво-Могилянській академії. Після навчався в США Університеті Вісконсін-Медісон, де отримав диплом магістра економіки. Був членом Ради НБУ з липня 2016-го. Після цього його у жовтні обрали заступником голови Ради НБУ. У 2014 і 2015 роках Forbes Ukraine включав Тимофія Мілованова в рейтинг кращих українських економістів.

  • Оксана Маркарова – міністр фінансів України;

Чинний міністр фінансів. Народилася в місті Рівне, 42 роки. У 1993-1998 роках навчалася в Києво-Могилянській Академії, де отримала ступінь бакалавра і магістра з екології. Після цього навчалася і отримала ступінь магістра в галузі міжнародних публічних фінансів і торгівлі в Індіанському Університеті в Блумінгтоні (штат Індіана). З жовтня 2003 року по грудень 2014 року – голова правління – президент “ІТТ-Інвест” (ITT Investments Group). У період роботи в “ІТТ-Інвест” Оксана Маркарова займалася банківським бізнесом. У квітні 2016 року була призначена на посаду першого заступника міністра фінансів України.

  • Олексій Оржель – міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України;

Народився в Києві, 35 років. Закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ КПІ, отримав магістерський ступінь за спеціальністю енергетичний менеджмент.
Експерт у сфері паливно-енергетичного комплексу, учасник спеціалізованих конференцій і семінарів. Працював на різних посадах в Національному регуляторі у сфері енергетики. З 2014 року працює в приватному секторі. Глава Української асоціації відновлюваної енергетики.

  • Владислав Криклій – міністр інфраструктури України;

Народився в Києві, 32 роки. У 2009 році Владислав Криклій отримав ступінь магістра фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Начальник Головного сервісного центру МВС України з листопада 2015 року. Також очолював робочу групу з впровадження автоматичної фотовідеофіксації ПДР в МВС. Депутат від “Слуги народу” (№ 12 у списку).

  • Олена Бабак – міністр розвитку громад і територій України;

Народилася в Кривому Розі, 49 років. Депутат попереднього скликання парламенту від партії “Самопоміч”. У 1996 році закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов за спеціальністю “Іноземні мови” з присвоєнням кваліфікації вчителя іноземних мов (англійської та французької) з відзнакою. Директор ТОВ “Інститут місцевого розвитку”. Експерт у сфері житлово-комунального господарства. З березня 2014 року – член робочої групи з питань реформування житлово-комунального господарства при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

  • Анна Новосад – міністр освіти і науки України;

Народилася в місті Ладижин (Вінницька область), 29 років. У 2007 році закінчила Український гуманітарний ліцей при КНУ імені Тараса Шевченка. У 2011 році отримала ступінь магістра в Києво-Могилянській академії. У 2013 році отримала ступінь магістра європейських студій в Університеті Маастрихта, Нідерланди. У Міносвіти працює з 2014 року. З березня по листопад 2014 року обіймала посаду радника міністра, після чого в грудні 2017 очолила управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН.

  • Зоряна Скалецька (Черненко) – міністр охорони здоров’я України;

Доцент Києво-Могилянської академії, доктор правових наук, головний експерт медичної групи реанімаційного пакета реформ, експерт Центру підтримки реформ при Кабміні. Голова правління Української медико-правової асоціації. Директор громадської організації “Форум здоров’я” і член Всесвітньої Асоціації медичного права.

  • Володимир Бородянський – міністр культури, молоді та спорту України;

Народився в Новому Розділлі (Львівська область), 45 років. У 1997 році закінчив фінансово-економічний факультет за спеціальністю “Фінанси і кредит” Київського національного економічного університету. З 1998 року обіймав посаду комерційного директора газети “Московський комсомолець в Україні”. З 2012 до 2018 року Бородянський очолював медіагрупу StarLightMedia.

  • Юлія Соколовська – міністр соціальної політики України;

Живе у Києві, 34 роки. Навчалася в Національній академії державного управління при Президентові України, Київському національному економічному університеті ім. Гетьмана, а також в Об’єднаному віденському інституті. Займає посаду радника в Міністерстві фінансів. Раніше працювала керівником напряму “Підтримки реформи охорони здоров’я” в USAID.

  • Арсен Аваков – міністр внутрішніх справ України;

Чинний міністр. Народився в Баку (Азербайджан), 55 років. У 1988-му році закінчив Харківський політехнічний університет за спеціальністю “автоматизовані системи управління” – отримав кваліфікацію інженер-системотехнік. Заслужений економіст України. Був членом партій “Наша Україна” і “Батьківщина”. Обіймає посаду міністра внутрішніх справ з лютого 2014 року. При зміні складу Кабміну у 2016 році зберіг свою посаду.

  • Оксана Коляда – міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України;

Народилася в Волочиську, 39 років. Навчалася у Львівському інституті внутрішніх справ. У 2002 році отримала диплом за спеціальністю “Правознавство”. У 2003 році заступила на службу в МВС. У 2007 році отримала диплом магістра права у Львівському державному університеті внутрішніх справ. У 2016-2017 роках була головою робочої групи Комітету реформ Міністерства оборони України по розробці системи стратегічних комунікацій в Збройних Силах України. Протягом 3 місяців 2017 року була заступником командувача АТО. У березні 2019 року була призначена на посаду заступника Міністра у справах ветеранів.

  • Дмитро Дубілет – міністр Кабінету міністрів України;

Народився в Дніпрі, 33 роки. У 2004 році чотири місяці вивчав маркетинг в Hochschule Merseburg (Мерзебург, Німеччина). У 2006 році отримав ступінь бакалавра на факультеті міжнародних відносин в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. У 2011 році закінчив Лондонську бізнес-школу. Співзасновник мобільного банку Monobank. До націоналізації ПриватБанку Дубілет працював там IT-директором (у 2012-2016 роках), а його батько був головою правління фінустанови, яке належала олігарху Ігорю Коломойському.

  • Денис Малюська – міністр юстиці України;

Також за президентською квотою були призначені міністр закордонних справ і міністр оборони

  • Вадим Пристайко – міністр закордонних справ;
  • Андрій Загороднюк – міністр оборони.

Раніше, Верховна Рада проголосувала за нового прем’єр-міністра

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp