14°

Із 13 великих десантних кораблів Чорноморського флоту РФ на ходу залишилося 5, — ВМС України

Російський ВДК “Цезар Куніков”, знищений Силами оборони України 14 лютого, останнім часом був задіяний для логістичного забезпечення. Про це сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

“Насамперед, знищення такого корабля — це зниження десантних можливостей нашого ворога. Те, чим російські окупанти так лякали нас на початку повномасштабного вторгнення, — це висадка морського десанту — в результаті дуже сильно ускладнюється. Ці операції зараз і так, у принципі, фактично неможливі й через наявність ракетних берегових артилерійських військ Військово-морських сил, й через те, що сухопутна операція в цьому напрямку неможлива. Проте свого часу вони відтягнули досить багато ресурсів з інших напрямків в очікуванні цієї висадки. Ну, і з огляду на те, що за призначенням він фактично вже не міг використовуватися, як і решта кораблів подібного класу саме в Чорному морі, з огляду на обстановку, що склалася, його більше використовували для вирішення логістичних завдань”, — сказав він.

За словами Плетенчука, такі кораблі, як “Цезар Куніков”, росіяни також використовували як пороми та навіть для перевезення цивільних, коли в них вкотре виникали проблеми з Кримським (Керченським) мостом. 

Спікер заявив, що від російського Чорноморського флоту залишилася третина.

“Якщо брати великі десантні кораблі, то з 13 одиниць, які на початок повномасштабного вторгнення були в розпорядженні Чорноморського флоту, на ходу залишилося лише 5, ще 4 — у ремонті й 4 знищено. Що стосується загальної картини, то можна сміливо стверджувати, що третина цих кораблів уже в принципі не існує. Ще 15 одиниць перебуває в ремонті, але вони зберігають своє основне бойове ядро. Це носії крилатих ракет. З них фактично знищені тільки два — це на причалі “Аскольд” та підводний носій “Ростов-на-Дону”. Також залишаються патрульні, сторожові кораблі, тобто, в принципі, й ракетні катери навіть ще 2 штуки у них є. Тому працювати є над чим. І насправді недооцінювати Чорноморський флот як угруповання я б не став”, — зазначив Плетенчук.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp